Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor fogom megszokni az új...

Mikor fogom megszokni az új környezetet?

Figyelt kérdés

Idén lettem 9.-es. Elég könnyű általános iskolát jártam ki,most pedig azért jóval nehezebb gimnáziumba kerültem. Nagyon sokat kell tanulnom. Reggel 5:55-kor kelek és délután fél 4-kor érek haza,+ még ugye itthon is kell tanulni. A sulimba az út 45 perc :S annyira távol érzem magam az otthonomtól,(elszakadás érzetet ad) a szüleim is későn érnek haza és amikor hazaértek egyből elkezdenek itthon is dolgozni (fürdőszoba felújítás), és alig vagyunk együtt pár órát. A suliban barátaim sincsenek ami nagyon nehéz így. Tavaly még 2 óra fele hazaértem, és sokat is voltam igy itthon. a Családdal is. Úgy érzem hiányzik a régi életem, az itthonlét, a barátok és a család.

Mikor fogom ezt megszokni? Addig is adna valaki valami tanácsot?



2014. szept. 22. 17:09
 1/8 A kérdező kommentje:

és még annyit hozzátennék, hogy itthon nagyon sokat szoktam sírni is ez miatt, bár ezt senki sem látja...

illetve a mostani időszakokban egyre érzékenyebb vagyok

14/l.

2014. szept. 22. 17:11
 2/8 anonim ***** válasza:
En is rengeteget sirtam 9-dikben. Ha gondolod,beszelhetunk errol. Annyit mondok,hogy idovel megszokod,bar az nem azt jelenti,hogy jo is lesz. Jobb lehet,minden elhatarozas kerdese.
2014. szept. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát, bakter bele ne halj. Foglald el magad.


Mi ketten éltünk apával, de sokszor még 7 fél 8-kor is dolgozott, jó, ha 1-2 órát tudtunk együtt lenni. És? Túléltem, zene, írás, sport, háztartás, stb.


Menj le a fürdőbe, segíts nekik, addig is velük vagy.

2014. szept. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ez természetes, én is pont így voltam kilencedikbe. Először nagyon hiányzott az általános, a régi osztálytársak és a régi tanárok. Mindig reggel mikor elhagytuk busszal a város határát iskolába menet, úgy éreztem hogy megszakad a szívem. Az első pár hónap így telt, de megszoktam az új osztályt és az új várost is, igaz csak november-december körül. Sok kitartást, hidd el, egy idő után biztos jobb lesz, ne feledd, minden kezdet nehéz :)
2014. szept. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, néha már azt gondolom hogy átmegyek egy közelebbi iskolába, csak az gyengébb és nagyon más mint ez.
2014. szept. 22. 17:55
 6/8 anonim ***** válasza:

én úgy voltam vele, hogy az első két-három hónapban /9.-ben/ nagyon visszavágytam a régi általános iskolámba...

ráadásul a dolgomat még az is nehezítette, hogy minden iskolai tanítási napon elhaladtam az épület mellett, néha hallottam a csengőt, találkoztam a régi tanárokkal, és fel-fel jöttek a régi emlékek meg hogy milyen jó is volt ott.../pedig engem a fiúk nem hagytak békén állandóan megjegyzéseket tettek rám stb./ és mégis visszavágytam..

a szívem szakadt meg két-három hónapig sírtam is néha...


de hát valahogy én is túléltem, ezen mindenkinek át kell esnie egyszer...

2014. szept. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor ha minden ugy megy, félév után biztos jobb lesz már. Nem?
2014. szept. 22. 21:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen..
2014. szept. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!