Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SÜRGŐS! Ha buknék szakmai...

SÜRGŐS! Ha buknék szakmai tantárgyból de iskolát váltok akkor a bukás érvénytelen hiszen már nem tanulom azt a szakmát?

Figyelt kérdés
Sziasztok remélem valaki minél előbb tud segíteni. A problémám az lenne hogy holnap kéne pótvizsgázni mennem ,de nem tanultam rá szinte semmit.(Dolgoznom kell nekem is hogy fent tudjuk tartani a házat viszont mellete nem tudtam tanulni.) Grafikusnak tanulok és egy grafikus tantárgyból buktam amiből eddig nem lehetett pótvizsgázni hanem azzonnali bukással járt.És most jönne kérdésem lényege: Ha iskolát váltok akkor a bukásom érvénytelen hiszen szakmai tantárgyból buktam?

2014. aug. 24. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, és nem is értem hogy jutott eszedbe.
2014. aug. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha iskolát váltasz akkor milyen szakmát fogsz tanulni?

Ha szintén grafikus szakmát, akkor ugye kell a sikeres pótvizsga a folytatáshoz, ha meg másik szakmát akkor előröl kezded értelemszerűen.

2014. aug. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne reménykedj: az adott tanév követelményeit nem teljesítetted, a követelményeket abban az iskolában határozzák meg, ahova jártál. Ha átmész is másik iskolába, meg kell ismételned az adott osztályt.
2014. aug. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A bukásod mindenképp "érvényes lesz", hogy van-e hatása a további életedre, az az új oktatási intézménytől függ. De csak veszíteni tudsz a dolgon.
2014. aug. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mivel nincs a bizonyítványodba írva, hogy valahányadik osztályba léphetsz, így ha át is mégy egy másik iskolába, ugyanazt az évet kell megismételned.

Mondjuk az is kérdéses, milyen színvonalú iskolák vesznek át bukottakat.

2014. aug. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az egyik osztálytársam ötödikben megbukott latin nyelvből (nyolcosztályos gimnázium). Egy másik (általános) iskolába átment és hatodikosként tanult tovább, mert ott nem számított a latin, ott nem tanítottak. Ha egy másik szakközépiskolába vagy szakmunkásképzőbe mész át, ahol vannak kötelező szakmai tantárgyak, és persze nem tanulod az új iskolában az a grafikus tantárgyat, akkor szerintem nem számít bukásnak (remélem nem gondolom rosszul). Ha viszont most szakmunkásképzőben tanulsz, akkor, ha szakközépiskolában vagy gimnáziumban akarsz tanulni, 9-től kell újrakezdened, és ez így van fordítva is. Meg a szakközépben is vannak olyan tantárgyak, amiket talán nem tanultál...

Remélem segítettem, de már biztos kiderült, hogy lehet-e átmenni másik suliba, vagy esetleg sikerült-e a vizsga. Máskor tanulj év közben, hogy ne kelljen pótvizsgázni! :D Sok sikert!!! :)

2014. aug. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os, ez amit te itt leírtál, az lehetetlen, akkor itt valaki okiratot hamisított. Ha megbukott, akkor az van írva a bizonyítványába, hogy javítóvizsgát tehet, vagy az, hogy a ... osztályt ismételni köteles. Vagyis nem léphet következő évfolyamra, csak akkor, ha a javítóvizsgán osztályzatot kapott. El tudom képzelni, hogy valamilyen oknál fogva nyár végén beírtak neki egy fiktív vizsgajegyet, hogy továbbmehessen. De szabályosan addig, amíg minden tárgyból nincs egyesnél jobb osztályzata, nem mehet tovább sehova. Egyébként ilyen alapon nem lehetne megbukni egyetlen olyan tantárgyból se, ami az adott évben befejeződik, mondván, hogy az jövőre úgyse kell már.
2014. aug. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!