Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek belevágjak az...

Szerintetek belevágjak az emelt matek érettségibe?

Figyelt kérdés

Helo

15/F vagyok szakközépbe 10.-es.

Szakközépbe járok és szeretnék a BME diákja lenni :D

Tavaly matekból 4-es voltam, igazából jó vagyok matekból csak tavaly nem igazán tanultam és még inkább nem gyakoroltam. (A definiciókat mindet megtanultam mert sokszor feleltünk 1-es vagy semmire. :D)

Elég hírhedten szigorú tanárom van akinél állítólag rengetegen érettségiznek jobbra mint amilyen jegyük volt matekból.

Szóval ha akarok emeltet most el kell már mennem magántanárhoz.

Humán tantárgyakból nagyon jó vagyok, ezért úgy számoltam 60%-ra elég lenne megírnom a matekot.

Ez akkor érvényes, ha középfokú nyelvvizsgám van de némettanárom azt mondta én megpróbálkozhatnék a felsőfokúval is. :D

Egyik osztálytársam is akar emeltet ős már jár is tanárhoz nemsokára, ő olyan volt matekból mint és de humán tárgyakból nem jeleskedik

Mennyire nehéz az .emelt matek? A szóbeli szerintem jól menne.

Szerintetek, hogy döntsek?



2014. szept. 23. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
2014. szept. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Szóbelire matematikából akkor megy az ember, ha nincs 25% az írásbeli. Egyébként meg MINDENT tudnod kéne matematikából emelt-szinten szóbelire. Szóval a 12 év alatt tanult egyenletektől kezdve Einsteinen át mindent. Szóval, ha szóbelizni szeretnél, akkor nem kell tudni használni a matekot, csak az elmélet kell. Azt viszont már 1 éve el kellett volna kezdened tanulni, mert így már nem sok szabadidőd marad. A szóbeli mondjuk erősen tanár-függő.
2014. szept. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de ebből nem igazán tudom megállapítani mert még a felét nem tanultam. :D
2014. szept. 23. 16:14
 4/9 anonim ***** válasza:
kedves 2. válaszoló, emelt szinten kötelező a szóbeli matekból is, írásbeli eredménytől függetlenül
2014. szept. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
sőt, tulajdonképpen a válaszodból ítélve úgy egyáltalán fingod nincs az emelt matek érettségiről
2014. szept. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy kell rá tanulnom rendesen, de ugye nem egész nap mint ahogy a 2. írta?
2014. szept. 23. 16:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Dehogy.. Különben is, ha jó és szigorú tanárod van, az fel fog készíteni. Persze, kell otthon is tanulni, de főleg csak a szóbelire, jó esetben emelt órákon elég gyakorlatot szerzel (persze ahogy érzed, neked kell tudni, hogy eleget tanultál-e vagy nem).


Röviden: nehéz dolog az emelt matek, de ha jó vagy matekból, esetleg érdekel is és nem vagy lusta dög, akkor messze nem egy öngyilkos vállalkozás. Pláne, hogy még majdnem három éved van megfelelő szintre hozni.. az rengeteg idő.

2014. szept. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi
2014. szept. 24. 21:18
 9/9 anonim válasza:

fél év alatt felkészültem az emelt matek érettségire. Ha a BME re akarsz járni két emelt szintű érettségit simán meg kell csinálni nem a pont miatt hanem a tananyag miatt. Nem mondom azt ,hogy nem nehéz de én most vagyok itt első éves és senki se magyarázza el a deriválást és integrálást amit elméletileg már tudnod kellene.

Ha van valami kérdésed írj nyugodtan

2014. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!