Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szociális munkásként tényleg...

Szociális munkásként tényleg ilyen nehéz elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Még csak néhány hónapja diplomáztam, de már most azt érzem, hogy befellegzett a dolognak. Más is van, aki hasonló cipőben jár?

2014. szept. 23. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Van egy rokonom, aki szoc.munkásként diplomázott, időszakos munkái voltak, de nagyon rossz fizetésért.Vöröskeresztnél volt egy ideig meg még 1-2 alapítványnál, de sokáig nem foglalkoztatják az embereket, max. pár hónapra. Ausztriába járt ki egy ideig szobalánynak utána, mert még ezzel is jobban keresett majd OKJ-t végzett és azzal jobban el tudott helyezkedni. De ahogy halottam tőle hiába van munkád, ezzel a végzettséggel nem igazán lehet keresni.
2014. szept. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos tudom. Van olyan ismerősöm, aki 70 valahány ezerért dolgozik...
2014. szept. 24. 12:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem lett munkám, amint lediplomáztam, és két éve ott dolgozom, de kapcsolatok kellettek hozzá, a tapasztalat, és a jó eredményű diploma szerintem nem elég. Egyébként az intézménynél, ahol dolgozom, folyamatos a mozgás, és több új kollégát is felvettek azóta, hogy én odakerültem, de mindenkit ismerettség által. Még csak meg sem hirdetik az állásajánlatokat. Én azt javaslom, hogyha ezt akarod csinálni, akkor vedd fel az ismerőseiddel a kapcsolatot akik ilyen területen dolgoznak,hátha be tudnak jutattni valahová, vagy legalább heti pár órát (amennyit tudsz vállalni) kezdj el önkénteskedni valahol. Tanulj, tapasztalj, és közben építs ki kapcsolatokat a szakmabeliekkel!
2014. szept. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!