Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik iskolát ajánlanátok,...

Melyik iskolát ajánlanátok, ha szoc. Munkás szeretnék lenni? Mennyit keresnek? Hol lehet elhelyezkedni pl szoc. Munkásként?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat! :)
2011. aug. 9. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Több főiskolán is van szociális munkás BA képzés, ahová érettségi után felvételizhetsz, majd következhet a mesterképzés is, bár az már nem kötelező.

Én Egerbe jártam szociálpedagógiára, aminek a lényege, hogy főként gyermekekkel és fiatalokkal dolgozik, míg a szocmunkás pedig felnőttekkel (pl. idősek, hajléktalanok).

Szocmunka képzést tudsz választani lakóhelyedhez közel, amit javaslok, hogy a Wesley-t hagyd. Merre laksz?

Szocmunkásként el tudsz helyezkedni Gyermekjóléti Központban, Családsegítőben (elvileg ezt a kettőt a közeljövőben össze fogják vonni), hajléktalanszállón, idősek otthonában, kórházban kórházi szocmunkásként, iskolában (bár az inkább szociálpedagógusi munka).

Érdekes az, hogy szocped vagy szocmunka. Lényegében iskolánként változik, hogy mit gondolnak, mi a különbség. Nekem ez a leglogikusabb, amit írtam, hogy szocped gyerekek, fiatalok, szocmunka felnőttek.

A fizetés általában a közalkalmazotti bértábla szerint történik, hogy a szocpedesként, szocmunkásként dolgozók jelentős része a közszférában helyezkedik el. Itt a bértábla szerint az F1 kategóriába kerülsz először, és most 122.000 Ft a bruttó, ami nettóban úgy 90.000 Ft körül lehet.

Kérdezz még nyugodtan!

2011. aug. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ELTE Társadalomtudományi Kart tudom ajánlani, igaz nem szociális munka BA-ra jártam, de azért ismerem azt a képzést és elég színvonalas. Jók a tanárok, Magyarország legjobb szociálismunkás oktatóinak nagy része ott tanít, tele vannak publikációval, máshol is az ő könyveikből tanítanak. A hallgatók manapság eléggé "felhígultak" sajnos, nagyon sokan csak azért járnak erre a szakra, mert nem vették fel őket másikra, és teljesen alulmotiváltak. Ennek ellenére aki tényleg szoc.munkás akar lenni, az megtalálja a számítását, rengeteg a terepkapcsolat és a nemzetközi kapcsolat is.

A többi képzésről nem tudok nyilatkozni, de úgy tudom, hogy Nyíregyházán is nagy múltú és jó színvonalú szocmunkás-képzés folyik.


A kérdés második részére felemás a válasz: egyrészt nagyon könnyű ezzel a végzettséggel elhelyezkedni, mert mindig van munkahely (és szinte bárhol az országban), viszont tudni kell, hogy ez részben azért van, mert nagyon nagy a pályaelhagyás aránya a szoc.munkások között. Ez a kiégés miatt van, mivel ez nem egy könnyű szakma, és főleg úgy nem könnyű csinálni, ahogy ma Magyarországon sajnos a gyakorlatban nagyon rossz irányba viszik. Ráadásul az anyagi megbecsültsége alacsony, legvalószínűbb a közalkalmazotti bértábla szerinti fizetés, ami nem sokra elég. (Kezdő havi bér alap főiskolai/egyetemi végzettséggel bruttó 120-130 ezer Ft körül van, ami nagyjából 92 ezer Ft nettó bért jelent.)

2011. aug. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ismét az első vagyok.

Én pedig pont az ELTE-t nem ajánlanám Neked, az elmúlt években lement a színvonala, most már inkább csak a neve nagy...

Tudod, a szocmunkához hozzátartozik az, hogy bizonyos mértékig ismerd a politikát - nem az, hogy politizálj, csak tudd, ismerd, hogy ki mit merre -, mert ez sok mindent meghatároz. Pl. a cigánysággal végzett munkánál egyáltalán nem mindegy, hogy olyanoktól tanulsz, akik kimondják a problémákat, vagy olyanoktól, akik nem. No, az utóbbi az ELTE-re jellemző, hidd el, saját tapasztalat.

Lehet, hogy neves oktatók, de szerencsére nem mindenhol az ő könyveikből tanítanak, bár ha akarod, azokat a könyveket el tudod olvasni egy másik képzés hallgatójaként is.

2011. aug. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha az ELTE-t nem is, melyik sulit tudnátok nekem ajánlani?

ja, és nagyon köszönöm a segítségeket :)

2011. aug. 10. 06:34
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

Itt megtalálod az összeset, de én ezek közül a SZIE-ABK-t tudnám ajánlani Jászberényben. Jó képzés, rendes tanszékvezető, családias hangulat.

2011. aug. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!