Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van valamilyen idő korlátja...

Van valamilyen idő korlátja annak, hogy meddig járhatok egyetemre?

Figyelt kérdés

Jelenleg levelező képzésen tanulok, mellette 3 műszakban dolgozom.

Nem vagyok benne biztos, hogy minden félévet úgy tudok teljesíteni, ahogyan azt eltervezem előre.

Ha pl. 10 évig is elhúzódna, akkor mondhatják azt a 10. év végén, hogy sajnáljuk de meg fog szűnni a hallgató jogviszonya?

(Volt olyan félév, amikor nagyon idegeskedtem miatta, hogy 1-2 tárgyat nem teljesítettem, talán már betegesen depressziós is voltam. Azóta nem idegeskedem miatta, úgy vagyok vele, hogy hosszú távon jó befektetés a tanulás.)



2014. szept. 24. 00:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom központilag van-e szabályozva, de nálunk például képzési idő+2 félév a "határidő", amíg el kell végezni az adott szakot, vagy megszűnik a hallgatói jogviszony.
2014. szept. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Melyik egyetemre jársz?

Elvileg nekem is így van, de ez nappalin van így ha jól tudom.

Ha átkerül a diák fizetősre akkor szerintem megváltozik a dolog.

2014. szept. 24. 00:28
 3/11 reptoid tudós 2 ***** válasza:
100%
Kérdezd meg Körösparti Pétert, a HÖK elnököt, aki már vagy tizedéves egyetemista.
2014. szept. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A képzési idő kétszerese alatt meg kell szereznia diplomát. Vagyis 10 éven keresztül biztos nem húzhatod (hisz az 20 szemeszter lenne, ez max. orvosin jönne ki) Egyetem függő, hogy mennyit passziválhatsz(nálunk ha nincs nagyon komoly pl. valamilyen súlyos orvosi oka)2 félévet lehet halasztani, ezt nyilván nem számítják bele. Visznont hogy a kétszerese alatt be kell fejezned felsőoktatási törvény, nem tehet egy egyetem se ebben kivételt. Utána ki kell rúgniuk az egyetemről. Az nem tudom most épp hogyan van, hogy lehet-e újra felvételizni ezután erre a szakra, mert van olyan hogy úgy rúgnak ki, hogy pályaalkalmatlan és akkor nem lehet(habár azt hiszem ez a vizsgák számánál van csak).

Szóval pl. egy 6 szemeszteres képzést (ha passziválsz is közeben) 14 szemeszter alatt el kell végezned.

2014. szept. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó tudni, hogy nem csak a mi HÖK elnökük szereti ennyire az egyetemet, hogy ötödéven van egy 3 éves képzésen. :)
2014. szept. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Képzési idő kétszerese.

A +2 féléves szabály arra vonatkozik, hogy államilag támogatva annyi időt járhatsz, utána automatikusan átsorolnak fizetősre (a régi és az új rendszer szerint is).

2014. szept. 24. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk levelezőn és távon is max 16 félév az engedélyezett. Egyébként, ha elbocsátanak újrafelvételizhetsz és az addig tárgyaidat beszámítják.
2014. szept. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

16 félév (8 tanév) alatt azért csak be lehet fejezni egy BSc-t, még a BME-en is...

Mit tanulsz?

2014. szept. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Gépészmérnöknek tanulok. Az az igazság, h 2008-ban kezdtem nappalin, utána fél évet passzívon voltam. 2013 szeptemberében kezdtem levelezőn. Azóta melózok mellette 3 műszakban és csinálom a sulit ahogy tudom, és időm engedi.

Alap képzés 3,5-év. Ilyen esetben a nappali és a levelező félévek egynek számítanak?

Van olyan csoport társam aki 2005-ben kezdett és még mindig csinálja..

Elég húzós így család és munka mellett csinálni. Hétköznap ha hazaérek nem nagy kedvem van leülni tanulni. Inkább hétvégén tanulok.. De úgy érzem, hogy nem fogom úgy befejezni ahogy elterveztem. 2 évem van még hátra ha minden jól megy.

2014. szept. 28. 01:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Aki 2007 előtt kezdet, annak kb. Hawaii van, mivel tényleg akármeddig járhat... Azóta szerencsére volt némi változás ez ügyben.
2014. szept. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!