Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyek ha nagy leszek?...

Mi legyek ha nagy leszek? Nagyon tanácstalan vagyok. (lent)

Figyelt kérdés

8.-os vagyok, és nagyon stresszes időszakot élek át. Fogalmam sincs, hogy mit kezdjek az életemmel.

Mit gondoltok, mennyit ér egy diploma?

Menjek inkább szakiskolába?

Milyen munkával lehet sokat keresni?

Persze az is fontos, hogy, szeressem, a munkám, tudom. :)

Egyszerűen minden szakmában csak a rosszat látom. :(

Nagyon nehéz nekem meghozni ezt a döntést, mert tudom, hogy kihat majd az egész életemre.

Tudnátok ebben segíteni?

És még a pénzzel kapcsolatban:

Mennyibe kerül egy lakást bérelni, és kifizetni mindent (lámpa, gáz...stb) havonta?

Mennyit költ egy átlag ember ételre, ha egyedül él, egy hónapban? (édességeket beleszámolva)

Milyen egyèb befizetendő dolgok vannak, és az hány ft havonta?


Végül mennyi ft maradna teljesen csak magamra pl vásárolgatni egy üzletben (havonta), ha átlagosan keresek?



Légyszi a pénz részt bőven írjátok, mert aggódom amiatt.


Köszönöm előre is. :)



2014. szept. 25. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:

14 évesen evvel fölösleges foglalkoznod. Már most kevés a diploma, ami ér bármit is itthon, külföldön még talán, mire te oda jutsz talán 8-10 éven belül, hogy megszerezd az első papírod, a jóisten se tudja, mi lesz a helyzet. Ami most a nagyvilágban folyik, még egy világháborúra is simán számíthatunk, csak hogy tudd...

Én 22 évesen fejeztem be a fősulit, a papírom szart se ért, így most csinálok egy okj-t, ami szakmát ad, mellette dolgozom, de pénz nem valami sok úgy, hogy itthon is le kell adnom belőle, bérletet vennem stb.

Nem lehet egyáltlaán azt se megjósolni, hogy mire te oda jutnál, hogy pénzt keress rendszeresn, minek mennyi lesz az ára. Foglalkozz a tanulással inkább, tnaulj meg minél jobban 2 idegen nyelvet legalább, a többi meg majd alakul.

2014. szept. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
9.-es vagyok, tehát még nem nagyon tudok mit szólni a pénzes részhez, de azt tudom hogy nem az a fontos hogy mi a munkád hanem az hogy te legyél benne a legjobb.
2014. szept. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!