Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplazma ügyben tanácstalan...

Toxoplazma ügyben tanácstalan vok. Háziorvost kérdeztem, de azt mondta nem kell vizsgálat, még akkor sem ha terhes leszek?! Van cicám. Azt mondta csak akkor kell, ha pl. valaki már többször elvetélt. Követeljem a vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Egy éve benti a cicám, tavaly kalandozott egyet, még bolhát is szerzett, alig birtuk kiirtani! Azóta már benti cica, nem érintkezett más állatokkal, viszont én almozom. Ha teherbeesem, kell valamilyen vizsgálat? Mondjam az orvosnak a cicát?
2011. jan. 16. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:

A nőgyógyász fog elküldeni a vérvételre, szólj neki, hogy te szeretnéd ezt a vizsgálatot (úgy rémlik 1-2 hét, mire megvan az eredmény, legalább nálunk). A háziorvosnak ehhez semmi köze.

Én követelném a helyedben a vizsgálatot, de a cicádtól teljesen függetlenül. Akkor is kérném, ha közöm nem lenne a cicákhoz.

Toxoplazma lehet nyers husiban, tengerimalactól, mosatlan gyümölcstől...

Ha negatív lesz az eredmény, tehát még nem voltál toxoplazmás, akkor a terhesség alatt valószínű többször fogják ezt ellenőrizni.

2011. jan. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod, sokat segítettél! Egyébként ha pozitív, akkor is tudnak valamit segíteni? Az sem végzetes? Annyit tudok, hogy egy súlyos fertőzés, de nem tudom, van-e ellenszere...
2011. jan. 16. 21:11
 3/7 anonim ***** válasza:

1.vagyok,

ha pozitív, tehát már voltál toxoplazmás, akkor az jó, akkor nem kell aggódni, mert védett vagy és a babád is

ha negatív, akkor sem kell aggódni, csak jobban odafigyelni, nyers hús után kezet mosni, gyümölcsöt megmosni, mielőtt megeszed, ahogy takarítod a cicádat, jól moss kezet utána (de még jobb, ha veszel fel gumikesztyűt).

Ha terhesen kapod el a toxoplazmát, és kimutatja a vérvétel, igen, lehet kezelni és akkor nem lesz semmi baja a babádnak, ezért is kell kérni a vizsgálatot mindenképpen.


Én kétszer voltam terhes, viszont még soha nem estem át a toxoplazmán, de nem lett semmi baj, én a tengerimalacaimat pucolgattam rendszeresen.

2011. jan. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mosonmagyaróváron kötelezően ingyenesen megcsinálják ezt a vizsgálatot, meg másfajtákat is, amit máshol nem. Én nem értem, hogy ez miért nem általános az egész országban?! Én a helyedben kérném ezt a vizsgálatot!!! Ja és nem a háziorvostól, hanem a nőgyógyásztól.
2011. jan. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Snapette ***** válasza:
Nekem is van cicám, és én mindig kérem a vizsgálatot, bár itt fizetni kell rá, de inkább legyek én nyugodt. Nálunk délutánra megvan az eredmény (erdélyi vagyok). Ne föltétlenül a cicát mondd, hanem hogy kéred a vizsgálatot. Semmi közük, hogy miért kéred, főleg ha fizetsz is érte. Szerintem mindenkinek joga az a vizsgálat, ami a szíve vágya.
2011. jan. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én kértem a vizsgálatot, pedig nekem sem akartak maguktól adni beutalót.

Viszont, ha van cicád, akkor szerintem is csináltasd meg!

Lökött egy doki, aki azt mondja, hogy akkor fontos, ha már elvetéltél! Jesszum, mekkora hülyeség. Miért kellene megvárni a tragédiát, amikor meg is lehet előzni?

Szerintem kérj beutalót vérvételre.

Nekem 21 éve vannak macskáim, mégsem estem át a toxoplazmán, ezért én örültem, hogy tudtam mi a helyzet, és így jobban vigyáztam, nem is nyúltam a terhesség alatt az alomhoz!

2011. jan. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem nincs cicám, csak gyerek koromban volt. A 12. héten elvileg megcsinálják a toxot is, legalábbis eddig úgy volt. Nem értem a dokidat. Ez egy sima vérvétel, 2 hét alatt van meg az eredmény, nem veszít vele semmit, viszont te megnyugodhatsz. Mindenképpen kérd a vizsgálatot. Én most fejeztem be egy 8 hetes genetikára való szaladgálást, mert az egyik ilyen "feleslegesnek" tartott tesztem pozitív volt. Na ezt a 8 hetet nem kívánom senkinek.

31 hkm

2011. jan. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!