Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igazságügyi igazgatási vagy...

Igazságügyi igazgatási vagy közigazgatás-szervezés?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok továbbtanulni,melyik szak jobb szerintetek?

2014. szept. 27. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Jogász:)
2014. szept. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól függ mit akarsz. Én az utóbbira járok, ha kíváncsi vagy valamire kérdezz privátban, igyekszek miharabb válaszolni.
2014. szept. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőség, akkor inkább jogász. A diplomás és nem diplomás bértábla között nincs olyan jelentős különbség és (többek között ezért is) a jogász és nem jogász pályázó közül inkább előbbit fogják felvenni.
2014. szept. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy jön ide előző, de idézlek "A diplomás és nem diplomás bértábla között nincs olyan jelentős különbség"

Ezt honnan vetted...

Én voltam kormánytisztviselő majd közalkalmazott...MINDENHOL JELENTŐS KÜLÖNBSÉG VAN A DIPLOMÁS ÉS NEM DIPLOMÁS BÉRTÁBLÁBAN." (versenyszféra van még, de ott nincs bértábla értelemszerűen)

Egyébként tényleg a jogász van előnyben..kivéve néhány (tényleg csak néhány) olyan állást ami csak és kizárólag közigazgatás-szervező diplomával tölthető be.

2014. szept. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsó! Egy része kimaradt annak, amit írtam, legalábbis akartam. Elnézést, ez volt a lényeg.

A jogi asszisztensi képzéssel összehasonlítva (ezzel összefüggésben van viszonylag sok tapasztalatom), ami ugye okj-s oklevelet ad, nem diplomát, mint a felső 3, a munkáltatóknak még mindig jobban megéri több bért fizetni egy jogásznak, akinek papír szerint magasabb a képzettsége. Ugyan ez van a kérdésben felsorolt BA képzésekkel.

A mai magyar valóság az, hogy egy egyszerű köztisztviselői/közalkalmazotti pályázatra (mondjuk minisztériumba vagy háttérszervhez) akár több száz jelentkezés is érkezik, legyen az egy egyszerű, nem specifikus munkakör. Ilyenkor pedig a jogászt fogják inkább felvenni mert neki van a 'specifikusabb' végzettsége.

Lehet azt mondani, hogy ez nem igaz és fikázni a jogászképzést, de a közigazgatásban szerzett tapasztalatom ezt igazolja.

2014. szept. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet én gondolom rosszul, de a kérdésben szó nem volt jogászképzésről. Az igazságügyi igazgatás nem jogászokat képez. Második voltam.
2014. szept. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A jogász szakról nem kérdeztem tudtommal.


Ez a 2 szak érdekel, a szívem inkább a 2.-hoz húz.

Érdekelne többek véleménye, akár olyanoké, akik a FENT kérdezett szakok valamelyikére járnak.


A 2.-nak köszönöm. :)

2014. okt. 1. 10:13
 8/9 anonim ***** válasza:
én igazságügyis vagyok, tőlem is kérdezhetsz:)
2014. okt. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én igazgatásszervező vagyok (ugyanaz mint a közigazgatás-szervező, csak idén év elején keresztelték át a szakot)

Tőlem is kérdezhetsz bátran.

2014. okt. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!