Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Őrmesterként felvesznek e...

Őrmesterként felvesznek e angol középfokúval, érettségivel?

Figyelt kérdés
Azonban az erkölcsimben fel van tüntetve 3 szabálysértés, mást nem írnak.

2014. szept. 29. 15:25
 1/6 anonim válasza:
Nem vesznek fel őrmesterként, de idővel lehet belőled az.
2014. szept. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 cl28 válasza:

kiváló közkatona leszel... a középfokú végzettség alatt azt értik ha van szakmád ami a honvédségnél hasznosítható pl: középfokú eü végzettséggel lehetsz altiszt eü-sként.

Az érettségi a minimum feltétel. A nyelvvizsgádra közkatonaként is bruttó 24 v. 26 ezer HuF pótlékot kapsz havonta.

2014. szept. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 ChrysP válasza:

Tiszteletem Uraim!

Amennyire bekapcsolódtam a forum olvasásába, látom nemigazán hozzáértőek szólnak hozzá, ami nem is bej, De olyanok kerülnek leírásra, amik nem teljesen fedik a valóságot.

Az MH Altiszti Akadémiára lehet jelentkezni, majd sikeres felvételt követően, a sikeres 2 altiszt jelölti képzés, sikeres vizsgák, majd a sikeres 2 év tanulást követően az altisztté avatáskor lehetsz őrmester. Az első altiszti rendfokozat.(több info,lásd: [link]

Remélem segítettem.

2014. szept. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos a link nem működik.
2014. okt. 1. 22:08
 5/6 ChrysP válasza:

Tényleg nem műxik. De az alábbi igen:

[link]

2014. okt. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 cl28 válasza:
100%

igazad van 3.-as... tényleg pongyolán fogalmaztam...


Tehát lehetőségek:

1. jelentkezel az MH. AA-ra tanulsz két évet leteszed a vizsgákat (teljesíted az egyéb feltételeket) és Ht. őrmesterként kerülsz a MH. állományába...

2. bemész a toborzóirodára kiderül h kiváló gépésztechnikus végzettséggel rendelkezel amely a MH. számára feltétlenül szükséges felvesznek szerződéses őrmesterként. (ezután is mész kiképzésre de nem két év hanem pár hét)

3. bemész a toborzóirodára kiderül h az érettségid nem túlzottan érdekli őket és bevonulsz szerződéses közkatonaként, ezután pár évet (2-10 között) lehúzol így, közben bizonyítod kiemelkedő adottságaidat (vagy kávéfőző képességedet) ekkor beiskoláznak, elvégzel 2X3 hónap altiszt képző tanfolyamot és voilá... máris őrmester vagy...

2014. okt. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!