Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Titeket mennyire zavarna/befol...

Titeket mennyire zavarna/befolyásolna, hogy a párotoknak nincs diplomája? Ismerkednél/összejönnél egy olyan fiúval/lánnyal akinek nincs diplomája, de neked van?

Figyelt kérdés
2014. okt. 3. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Nemigen hiszem, hogy a diploma befolyásolná a szerelmet... Bár, ha érdekből van valakivel együtt, akkor azt biztosan zavarja.
2014. okt. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Barátomnak nincsen, nekem ha minden jól megy, egy év múlva lesz meg az orvosi diplomám. Nem zavar, mert egy értelmes, intelligens ember, akivel el lehet beszélgetni.
2014. okt. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Abszolút nem érdekel! Nem azért vagyok a párommal, hogy elmondhassam, hogy diplomás a pasim, hanem azért, hogy elmondhassam, hogy olyannal vagyok akit szeretek,akivel mindent meg lehet beszélni és aki törődik velem.

A diplomát az emberek 90%-a a munka miatt csinálja, nem egy munkakörrel vagyok együtt hanem egy emberi lénnyel.

Egyébként pedig az IQ-t ésa tájékozottságot és nem utolsó sorban a józan paraszti észt nem diplomával mérik.

2014. okt. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Abszolút nem zavarna. Én is orvosira járok, és egyre inkább az a véleményem, hogy jobb, ha egy nőnek nincs diplomája. Ugyanis a diplomával gyakran együtt jár, az önteltség, egoizmus, sznobság. Ráadásul sok diplomát alapból nem sokra becsülök. Azt elvárom egy nőtől, hogy intelligens és művelt legyen, viszont egy virágkötő, vagy cukrász lány is lehet ilyen és nagyobb az esély arra, hogy megőrzi a szerénységét, mint a tipikus egyetemet végzett egókirálynő.
2014. okt. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a kérdés nem normális. Engem nem az érdekel, hogy van-e diplomája, hanem hogy milyen a személyisége. Ismerek olyan embert, akinek csak OKJ-s végzettsége van, és aranyba kéne önteni, annyira jó ember. És olyan diplomást is ismerek, aki úgy viselkedik, mintha mindenkit a seggéből potyogtatott volna ki. Persze ezek egyedi esetek, rendesen viselkedő diplomás is van. Sőt, jobbat írok. Olyan érettségivel (még) nem rendelkező ismerősöm is van, aki olyan emberi, hogy nagyon. Szóval az ember személyisége nagyon nem függ attól, hogy milyen képzettségű!
2014. okt. 4. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ez a kérdés már maga ellenszenvet vált ki belőle,nemhogy az illető,aki így gondolkodik.....

én pl egyetemisa vagyok,majd remélhetőleg lesz diplomám,de ilyen dolog miatt valakit ne fogadnék el,hát ez lehetetlen... ez egyáltalán nem befolyásol nálam.

2014. okt. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sajnos, a jelenlegi párom egyre jobban szeretné, ha egyetemre járnék.


Egyre többször mondja, hogy hát nem a papír számít, de jó lenne, meg náluk a családban is mindenki egyetemista, stb.


Meg, hogy így hogy képzelem el a jövőm, attól, hogy most van munkám egy érettségivel, nem biztos, hogy 10 év múlva is elég lesz, lehet, hogy akkora fog kelleni a diploma, meg, hogy akkor már nehezebb lesz stb.


Egyre több köztünk ezért a nézeteltérés, nem tudom mit tegyek, igazából nem szeretnék már tanulni, van egy érettségim+szakmám, dolgozom, én jól érzem magam, nem vágyok rá, hogy 200ezreket most fizessek ki egy diplomáért, amikor nem érdekel.


DE szeretem a párom, és neki fontos lenne.

2014. okt. 6. 13:29
 8/10 anonim ***** válasza:
A párodnak van munkája? Ha van, akkor gondolom annyit keres, hogy nem is tudjátok elkölteni. Ha nem, akkor meg ne magyarázzon. Ha pedig nincs munkája, akkor meg pláne.
2014. okt. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát a párom kevesebbet keress mint én, mivel ő csak hétvégente vagy néha hétköznap vállal pár óra munkát, mert ő nem megy el 560-600 Ft-os órabérért, amikor "az ilyen munkán" csak a középiskolások vannak, mert nekik jó.


Ekkor is több vita szokott köztünk lenni, mert szerintem egy kicsit lenéző, szerinte csak reálisan látja önmagát.


Igazából félek, hogy rólam is ezt gondolja, de mindig mondja, hogy ez nem igaz, ő tisztel és szeret, és büszke rám.


De sajnos egyszer már majdnem szakítottunk, mert a fejemhez vágta, hogy "nem érti, hogy kereshet valaki ennyit egy érettségivel". Na ekkor úgy voltam vele, hogy ennyi, keressen egy diplomás barátnőt, de annyit könyörgött, és annyit mondta, hogy nem úgy gondolta, hogy végül együtt maradtunk.


Együtt élünk, én dolgozom heti 6 napot reggel 7-től fél 5-ig, pénteken meg 6-tól délig.

Mellette én rendezem a háztartást(persze ez alap dolog egy nőtől), én mosok, takarítok, kertet gondozom, bevásárlok, főzök 2 naponta, mert, hogy az egyetemre is tudjon vinni meleg ebédet.


Tesóm szerint én vagyok a házi csicska, nem tudom így ti kívülállók mit gondoltok? Én nagyon szeretem, én úgy érzem, hogy Ő is engem, 3 éve vagyunk együtt, én 23 éves vagyok, párom 25.

2014. okt. 6. 18:04
 10/10 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek: nagyon nem tartom jónak párod viselkedését.

Egyébként felhozhatnád neki, hogy diplomával sem lenne olyan biztos a jövőd. Jelenleg nagyon sok diplomás munkanélküli van az országban. Inkább tényleg örülni kéne annak, hogy szakmásan találtál jó munkát. Nem pedig még százezreket költeni olyanra, amit nem igazán szeretnél csinálni.

2014. okt. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!