Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik tantargybol konyebb az...

Melyik tantargybol konyebb az erettsegi?

Figyelt kérdés
Szerintetek foldrajz,pszichologia,vagy szociologia? Ezekbol a targyakbol azt valasztanam amelyik a legkonnyebben megertheto( jo tudom ez mindenkinel mas,de azert ugy az emberek tobbsegenek),nem tul bonyolult,es viszonylag nem nagy az anyag. Ezek a targyak nem a kedvenceim,de muszaj valasztani kozuluk. Kerlek segitsetek donteni,szemelyes tapasztalat alapjan,ti mit valasztottatok(ha irtatok ezek valamelyikebol). Koszonom.

2014. okt. 3. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
A legkönnyebb érettségi tárgyak az informatika és a földrajz, majdnem mindenki ezek közül választott a volt gimimben, akiknek mindegy volt az ötödik tárgy, és nem akarták agyontanulni magukat. (Én infóból érettségiztem középszinten, de én matekinfós osztályba jártam, így nem meglepő a dolog szerintem. :))
2014. okt. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A pszichológián és a szociológián amúgy csodálkozom, nekem mindkettő a fősulin volt, és megszenvedtem a vizsgákkal. (előző vagyok)
2014. okt. 4. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos soha semmiben nem tudok donteni,es most is igy vagyok. Koszonom a valaszod. Az info vizsga az kotelezo nalunk,bar abbol nem erettsegizunk. Amugy miert lepodtel meg a pszichologian es a szociologian? :) Jaj es meg ha annyit kerdezhetnek,hogy fosulin sok volt az anyag,vagy miert,volt huzos?
2014. okt. 4. 10:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért lepődtem meg, mert nem tudtam, hogy középiskolában oktatnák ezeket a tárgyakat is. Meg azt sem tudtam, hogy lehet belőlük is érettségizni. :)

Sok is volt az anyag, és szigorúak voltak a tanárok, ami jó volt, mert legalább rendesen megtanultuk az anyagot. Pszichológiából volt egy anyagrész, rögtön az első félévben, ami nagyon biológia alapú volt (neuronok, összeköttetések, stb.), és nagyon könnyen elrontható tesztet állított össze a tanárom. Akkor épp meglett a kettes. Meg volt olyan félév is, amikor megbuktam, és újra kellett írnom a vizsgám. De szerencsére meglett. Érdekelt a tárgy, csak nagyon összetett, és sietősen haladtunk, nagyon hiányos volt a jegyzetem. Meg mindenki másé is.

2014. okt. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem is lehet, külföldről kérdezhet. Szociológiát és pszichológiát nem tanítanak magyar középiskolában. De amúgy szerintem a földrajz vagy a pszichológia a legkönnyebb, attól függően, melyik érdekel jobban. Mindig azt a legkönnyebb megtanulni, ami érdekel is.
2014. okt. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Epp az a bajom,hogy ezek kozul keptelen vagyok valasztani,egyik sem tunik konnyunek.Amugy tarsadalom tudomany szakon vagyok,es ezek a targyak:pszichologia,szociologia,logika,filozofia,etika stb.a szakhoz tartoznak. Viszont Erdelyben sulizom.
2014. okt. 5. 09:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Így már érthető! :) Hát akkor én is azt javaslom, mint az utánam válaszoló, hogy abból tény érettségit, ami a legjobban megy, ill. a legjobban érdekel.
2014. okt. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom :)
2014. okt. 5. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!