Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mekkora az esély arra, hogy...

Mekkora az esély arra, hogy el tudom végezni ezt a szakot? (primitív kérdésnek hangzik, de bővebben lent)

Figyelt kérdés
Idén érettségizem, mindenképpen jogásznak fogok tanulni, viszont mellette, vagy utána (ez még majd kialakul addig) el akarok végezni egy gazdasági szakot is, amelyen ha jól tudom, van mindenféle matek...Mélyebben erről nem tudok, mert nincs sem ismerősöm, se semmi, de a lényeg, hogy tuti lesz matek...na mármost mire oda jutok hogy elkezdjem a szakot (érettségi után 2-6 évet számolok), mennyi az esély arra, hogy egy krumpli szintjén leszek matekból? Az a baj, hogy a jelenlegi szintemet sem tudom megállapítani, hiába vagyok most 5-ös matekból (meg minden másból, de erre nem lehet alapozni...mindenki tudja, hogyan dobálják a jegyeket egy középiskolában). Ha pedig krumpli leszek, mit tudok tenni annak érdekében, hogy ne hasaljak el?

2014. okt. 4. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem olyan vészes a matek, viszont azt is tudnod kell, hogy az egyetemi mateknak köze nincs a középsulishoz, úgyhogy ez alapján nem lehet megjósolni semmit. Ha kellően szorgalmas vagy, és sok típusfeladatot átnézel, akkor simán teljesíthető.

Jogász szak mellett pedig egészen biztos, hogy nem fogod tudni párhuzamosan végezni a közgázt, legalábbis nappalin biztosan nem. Egymás után a kettő pedig szerintem időveszteség, arról nem is beszélve, hogy elég horribilis ára lenne a kettőnek, ha elhasználod mind a 12 félévet.

2014. okt. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mindenképpen levelezőn végezném a gazdaságit, kizárt, hogy még 5 évnél több ideig lógjak itthon... Jelenleg pedig abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a pénz nem akadály, és remélem, ez így is fog maradni.
2014. okt. 4. 14:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Értem. Mondjuk akkor is húzós lesz, mert a jog elég seggelős, biztos szívnál elég rendesen ha párhuzamosan tanulnád a két szakot. És amúgy egy jogásznak van valamilyen előnye, ha gazdasági diplomája is van? Tehát tudná valamire használni, vagy ezt csak úgy végeznéd el?
2014. okt. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, van. Ezt viszont tapasztalatból tudom, mert láttam egy ilyen párosítással rendelkező személy fizetését...mondanom sem kell, hogy 7 számjegyű volt, itt, Magyarországon (persze külföldi cégeknél). Engem pedig egyébként is inkább a nemzetközi jog érdekel, amihez pedig jól jön, hogy annyi nyelvet beszélek, amennyit.
2014. okt. 4. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!