Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a Vörösmarty Mihály...

Milyen a Vörösmarty Mihály Gimnázium dráma tagozata 8. kerület? Mi volt 2014-15. ben a szóbelin miket kérdeztek? Főleg azokat kérdezem akiket felvettek de mások is válaszolhatnak!

Figyelt kérdés
Tényleg a drámások bent vannak este 5-6-ig??Milyen kreatív órák vannak ??Van külön olyan óra ahol hangképzés folyik
2014. okt. 5. 21:12
 1/1 anonim válasza:

Szerintem egy nagyon jó hangulatú iskola. Családias, otthonos, én gyakran reflektálok rá úgy mintha haza mennék. Persze én elfogult drámás kutya vagyok, tele az elválás érzelmeivel... Alapvetően sok türelemmel lehet túlélni szociális szempontból, főleg drámán. Rengeteg vita, balhé, hiszti, és jobbnál jobb pletykák. Jellemzően hihetetlenül gyorsan terjed a pletyka. Ha kizárod magad az iskolai programokból meg az osztály életéből, nagyon utálni fogod, déja benne vagy nagyon lehet szeretni.

Tanulmányilag, hát vannak jó és kevésbé jó tanárok (mint mindenhol), de a jó tanárok miatt ki lehet bírni a bénább órákat is. Elég sokat várnak el, nem nagyon érdekli egy két tanárt hogy mikor mennyi drámás elfoglaltság van (de a legtöbben meggyőzhetők)

Hát és akkor a dráma: az én tanáraim fantasztikusak, tudják mit csinálnak, hogy terelgessék a gyereket, hogy nyissanak ki, DE csak akkor ha te is akarod. Ha nyitott és befogadó vagy akkor nincs gond. De nem szabad azt hinni hogy majd a tanárok színészt faragnak belőled, mert a 70%-a rajtad múlik. Igen, van hogy este 7-kor jövünk ki az épületből, sőt ha főpróba van akkor akár később is. Van hogy bent alszunk 2-3 napot (hétvégén, általában pénteken bent maradunk vasárnap megyünk haza délután). Bemutató környékén hajtás, félév, előadás miatt, szakaszvizsgakor van ODE fesztivál, bár ez inkább utolsó 2 év, de kilencedik-tizedikben is van elég tennivaló a félévi és év végi mustrákkal. És azt szokták mondani hogy ha nem szívesen vagyunk bent estig/alszunk bent/áldozzuk fel a szabadidőnket, lehet nem ez a mi helyünk.

Felvételire kell vers, dal, be tanítanak egy kis mozgás sort és a beszédképességet, meg talpraesettséget nézik, ha igazán akarod sikerül, de amúgy a suli honlapján minden fent van.

Van elméleti óránk és gyakorlati, plusz mozgás és ének. Színgyakon 2 tanár van, 11.-tól csak az egyikükkel lesz órád, plusz választani kell a mozgás és ének között. Elméletből lehet fakultálni, 12.-ben pedig van színmű előkészítő, bár ez még messze van neked. Nincs külőn hangképzés, nem is lehetne 33 gyerekre. Van énekóra meg kreatív ének ja meg kórus.

Egyébként ha idő közben meg gondolod magad és nem akarsz már drámáskodni 11.-ben leadhatod, és mehetsz olyan irányba amilyenbe akarsz (persze azért a 11.félévi mustra meg szakaszvizsga kötelező, 12.-ben meg egy prezentáció). Na mindegy ez most még nem fontos csak azért írom hogy tudd, vannak lehetőségek, nem skatulyáznak be, bárhogy is ezt állítják egyesek. Ha nem engeded, nem fognak.

Bocsánat a sokaságért azért remélem segítettem valamennyit. Sok sikert a felvételihez! Meg ha valami érdekel kérdezz nyugodtan.

2014. okt. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!