Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előrehozott angol érettségivel...

Előrehozott angol érettségivel kapcsolatban (többi lent) hogy lenne jobb?

Figyelt kérdés

1.-Ha lehet előrehozott emelt angol érettségit tenni, és tegyük fel elérem a 60%-ot és meglesz, akkor adnak középfokú nyelvvizsgát is?

2.-Felvételi pontba hogyan számítják be ha nem az angol a választott tantárgy és másik kettőből (kémia, biosz) meg lesz az emelt?

3.-Itt úgy értem, hogy a nyelvvizsgát nézik, vagy a százalékot / 60% emelt érettségi rosszabb, mint egy sikeres középfokú nyelvvizsga?

4.- Mik a feltételei az emelt szintűnek, le kell előtte osztályozózni? Középnél is kell osztályozó?

5.- Ha mégsem 5ösre sikerül, de külön teljesen függetlenül teszek egy középfokú nyelvvizsgát, akkor mit néznek?



Kötelező előrehozottan nyelvből, ezért vagy közép vagy emeltszintet kell tennünk.



2014. okt. 6. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem "adnak nyelvvizsgát is", hanem az érettségi bizonyítvány egyúttal jelenti a nyelvvizsga-bizonyítványt is.

2. Ha két emelted lesz 45% fölött, azzal már kimeríted a 100 pluszpontot, tehát sehogy.

3. 60% emelt érettségi pont ugyanolyan, mint egy középfokú nyelvvizsga.

4. Nem az emelt szint feltétele az osztályozóvizsga, hanem az előrehozotté. Középszinthez is természetesen, hiszen addig nem vagy érettségire bocsátható, amíg az iskolai követelményeket nem teljesítetted. Logikus.

5. A középfokú nyelvvizsgát. Egy négyes emelt csak alapfokot jelent. De mint mondtam, két 45 fölötti egyéb emelt mellett ez a felvételi szempontjából nem számít. Attól még a későbbiekben fog kelleni.

+1: Mi az, hogy kötelező előrehozottan nyelvből? Ilyen nincs. Ha ezt el akarják veletek hitetni, csúnyán becsapnak.

2014. okt. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem akarják elhitetni, az osztályfőnökünk várja el az osztályunktól csak azért hogy okosabbaknak tűnjünk, azzal az ürüggyel, hogy ha már nyelvvizsgázunk, akkor le is rakhatjuk a középszintű angol érettségit előrehozottan. Nem kötelező, csak erősen ajánlott, mert megutálhat. Én meg arra gondoltam, hogy ha már el kell mennünk

, akkor próbálhatnám az emeltet és ha megvan a 60%, akkor 1 nyelvvizsgát ki lehet pipálni.


Köszönöm a választ nagyon hasznos volt.

2014. okt. 7. 17:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kockázatos egyből emeltre menni, előrehozott közép és szintemelő, választhatsz két eredményből, egy rossz nap nem vág haza.
2014. okt. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem csak a nyelvvizsga miatt jutott eszembe az emelt szint, mert a nyelvvizsga tényleg kell, és van aki azt csinálja, hogy emeltre megy, de még ő se volt, csak tavasszal megy.
2014. okt. 8. 20:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha elrontod az emeltet, már csak pénzért javíthatod érettségi után. Ha elmész középre, kipróbálhatod élesben, milyen egy érettségi, és már a következő időszakban is tehetsz szintemelőt.
2014. okt. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt értem, de nekem az angol sehova nem kell, mert minden érettségis pontot imerítek, csak nyelvvizsga pontja kéne és azt csak az emelt ad. Ezért gondolkodok emeleten. Ha elrontom, nem számít sehova, csak utána elmegyek nyelvvizsgázni, amiért elsőre is fizetni kell. Szóval csak a pontozás érdekelt amit megkaptam az első válaszadótól, nagyon köszönöm.
2014. okt. 11. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!