Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire szerencsés osztatlan...

Mennyire szerencsés osztatlan tanárképzésben természettudományos szak mellé nyelvszakot választani?

Figyelt kérdés
Biológia, vagy kémiatanár szeretnék lenni, de legszívesebben olaszt tanítanék a természettudományos tárgy mellett. Mennyire szerencsés ez a szakpárosítás, érhet-e hátrány miatta?

2014. okt. 8. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
kéttannyelvű gimiben három éve nem találunk angol/német és fizika vagy földrajz szakos kollégát. Végezd el és várunk :)
2014. okt. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Olaszt szeretnék tanítani.
2014. okt. 8. 20:04
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ezzel semmi probléma, végezd el, amit szívesen csinálnál. Azt mondják, kéttannyelvű gimikben valóban jól jöhet, de egyre több nem kéttannyelvűben is lehetőség olaszt tanulni, egy nyelvvel pedig, ha felsőfokon beszéled, mindig csak profitálhatsz a mai világban. (Bár remélem, tudod, hogy olasz szak nem alapról indul az egyetemen, előzetes nyelvtudás kell hozzá + emelt érettségi [azt nem tudom, hogy biosz/kémia mellett követelmény-e az olasz emelt, de ártani nem árt]).


Én annyit mondanék, hogy praktikusságában nehezebb egy fokkal, mert ugyebár a biosz/kémia TTK, az olasz meg BTK, szóval hacsak nem egy helyen van (és ált. külön kampusz, pl. ELTE), akkor ingáznod kell, szerencsétlen órarend esetén napi többször, és lehet, hogy nehezebb lesz összeegyeztetni az órarended, de azért ezek még kiküszöbölhető problémák :)

2014. okt. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!