Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Két természettudományos szak...

Két természettudományos szak elvégezhető egyszerre? (kémia-biológia, fizika-matek)

Figyelt kérdés

2012. máj. 2. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha tanárnak mész, és az egyiket felveszed minornak
2012. máj. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hová akarnál jelentkezni.

Én fizikus szakot végeztem az ELTE-n, ami az ország egyik legnehezebb szakja volt akkor (nem tudom, most mi a helyzet). A másik híresen nehéz éppen a biológus szak volt, de a vegyész ismerőseim is mondták, hogy az övék sem könnyű. Ha tudományos pályára készülsz és nem tanárnak, akkor a a fizika vagy matek mellé még egy biológiát vagy kémiát is felvállalni elég durva volna. Rengeteget kell tanulni, és a természettudomáyos szakok nem arról híresek, hogy el lehet ott lébecolni 3-4-5 évet. Vagy tanulsz, vagy kivágnak. De annak örülök, hogy van ilyen kérdés, és vannak még ilyen területek iránt érdeklődő fiatalok.


Sok sikert, akárhogy döntesz is!

2012. máj. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
első vagyok, mellesleg én is biológus hallgató vagyok, és igen, tényleg igzaa van a 2.-nak, hogy elég kemény 2 ttk-s szakot végezni egyszerre, egyet is baromi nehéz
2012. máj. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én igazából mindenképp fizikára akarok menni, viszont kíváncsi vagyok, egy matek mennyire bevállalható még mellette. De igazából azt én is sokat hallom, hogy ezek valóban a legnehezebb szakok közé tartoznak.
2012. máj. 4. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!