Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sürgős! Nem tudok fűrészelni...

Sürgős! Nem tudok fűrészelni valaki leírná hogyan kell?

Figyelt kérdés
Bútorasztalosnak tanulok ez az első évem de abszolút nem tudok fűrészelni.Mellévezetem a fűrészt folyton egyenesen nem is tudok fűrészelni (illesztő fűrész) és ha nem javul megbukok.A kézügyességem nem rossz de ehhez nem pont van vagy ezt inkább gyakorolnom kéne? oktatáson is egy csomó "hulladékot gyártok" abszolút nem érzem hogyan kell.valaki segítene leírni szóban hogy hogyan is van?:\

2014. okt. 13. 19:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Szeretem magát a fát és szeretnék ezen szakmában elhelyeszkedni de félek hogy nem fog ez javulni.
2014. okt. 13. 19:26
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyakorolni,és nem kapkodni.
2014. okt. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 supra01 ***** válasza:

Szia!

Nekem is ez volt a problémám, egy csomó éket vágtam csak :D

Persze sokat gyakoroltam és rájöttem a trükkre :D

Lényegében nem nehéz, csak rá kell jönnöd, hogy tudod te irányítani a fűrészt!

a lényeg, hogy úgy fogd a fűrészt, mintha a karod egy gép lenne, ami mindig csak egyenesen tud mozogni. Ne nyomd neki, csak nagyon keveset fogass vele! A fogantyújára támaszd a csuklódat így is stabilizálva a fűrészt.

2014. okt. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
még valami tipp hogyan kezdjem el a fűrészelést? mert van hogy már a kezdő húzások után eltér a vonaltól a vonal amit elkezdtem fűrészelni
2014. okt. 15. 18:43
 5/7 supra01 ***** válasza:

Huuu hát ezt leírni nem egyszerű!!

Gondolom, hogy mutatták, hogy hogy kell kezdeni, először csak vissza felé kell húzni, és a nagyujjaddal megtámasztani a fűrészlapot!

2014. okt. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ha mutatták is nekem nem úgy sikerül,ferdén vágok,már az elején szinte eltér a vonaltól és a végeredmény szó szerint hulladék.Ennyire kacsakezű volnék vagy nem nekem találták ki ezt a szakmát?:\
2014. okt. 15. 22:09
 7/7 supra01 ***** válasza:
Nem vagy kacskakezű, csak még gyakorolni kell. A fűrészt neked kell irányítani! Mikor vágsz, akkor is elsőnek emeld a fűrészt és úgy toljad! Magyarul egy tolásra maximum 0,5 mm-t fűrészelj csak! Lassan haladj! Ha egy tolásra több mm-t vágsz, akkor egy rossz tolás és már nem tudod visszahozni egyenesbe. Én is így kezdtem és én lettem a legjobb utána az osztályban, szóval fel ne add!!!
2014. okt. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!