Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szükségem lesz valaha az...

Szükségem lesz valaha az érettségire?

Figyelt kérdés
Budapesten végeztem fodrászként, és most nyáron nyitottam üzletet. Beiratkoztam egy 2 éves esti érettségi előkészítöre, de nagyon sok tananyag van egyszerre kiosztva ugye a 4 évet besuritik. Most, hogy kezd kialakulni a vendégköröm is, ti folytatnátok az érettségit? Igazából azért kezdtem el, ha nem jött volna be a fodrászkodás. 18/F
2014. okt. 14. 13:28
 1/4 anonim válasza:
100%

Szerintem fontos az életben , meg mások szerint is. Én is 2 évesen voltam, tavaly éretségiztem.

Bár kinek mi a terve...tovább tanuláshoz mindenképp

2014. okt. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a későbbiekben esetleg rájösz, hogy inkább mást szeretnél csinálni, és továbbtanulnál, akkor ahhoz kelleni fog az érettségi.

Kárba nem vész, de hasznod még lehet belőle, ha van egy ilyen papírod.

2014. okt. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen folytatnám a helyedben. Még 18 éves vagy, kevés élettapasztalattal. Az általános műveltség fontos dolog, sok dolgot másképpen látsz, és persze átlátsz ha képzettebb vagy. (persze ezt észre sem veszed,de mégis..)

Arról nem is beszélve, hogy érettségi nélkül a legmagasabb iskolai végzettséged...8 általános. Igaz akinek szakmája van az ugye rögtön hozzáteszi, hogy és xy szakma. Szerintem nem túl jó érzés valahol azt válaszolni, hogy legmagasabb iskolai végzettsége...(szinte érzed hogy kérdező egyből bekategorizál majd abba a bizonyos fiókba) Pl. az anyósom manikűrös - pedikűrös szakmával rendelkezik, sok helyzetben hazudta azt hogy érettségizett..mert ciki volt bevallani az igazat.

Harmadsorban sosem tudhatod, hogy alakul az életed,és perszemit hoz számodra ..lehet, hogy most elvagy és még jó vendégköröd is kialakul,de pl. elköltözöl vagy szülsz..stb..és szükséged lenne arra hogy valami másba vágj és az érettségi hiánya nagyban hátráltat majd.

2014. okt. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
"elköltözöl vagy szülsz" Hát azért egy tizennyolc éves FIÚ ne szüljön már, sehány éves korában XDD De a többivel egyetértek. Kell az az érettségi.
2014. okt. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!