Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Főiskolára, egyetemre mennyive...

Főiskolára, egyetemre mennyivel legyen több pontom a jelentkezési határnál, hogy felvegyenek?

Figyelt kérdés
Az angoltanárom azt mondta, hogy olyan 15-20 ponttal, ha több van, mint a ponthatár, akkor már valószínűleg felvesznek. Az nem lenne rossz, mert 294, ahová én akarok, és nem sok tanulással is képes lennék ennél többre.
2014. okt. 15. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Az idei ponthatárhoz képest, vagy az akkorihoz képest amikor felvételizel? :D Amúgy nem kell ennyire fölé lőni, ha csak egy ponttal vagy fölötte akkor is felvesznek, sőt ha megegyezik vele akkor is (ebben az esetben a te pontod volt a ponthatár).
2014. okt. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem értem az elején a kérdésed. Én a mostani, amikor jelentkezni lehetett az idén indult tanévre gondolok. Nem a felvettek ponthatára, hogy mennyi volt a minimum, amennyivel bekerültek(gondolom ezt nem is tudják kiszámolni), hanem amikor lehet jelentkezni, tehát nekem van mondjuk 320 pontom és programozóhoz 294 kell, akkor az már 26-al több, mint, hogy jelentkezni tudjak, az érdekelne, hogy így elég-e? Vagy ezt úgy mondják meg, hogy gondolnak egyet és annyi lesz?
2014. okt. 15. 20:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Július végén kihirdetik a ponthatárokat. Azt mondják például, XY egyetemre a nappali, államilag támogatott mérnökinformatikusnak 320 pont kell a bejutáshoz. Ha neked pont 320 pontod van akkor bekerültél, ha 319 pontod van akkor nem, teljesen mindegy, hogy a minimum 320 pont felett neked most 320 pontod van, vagy 380. Ez már teljesen mindegy, ha eléred a kihirdetett minimumot akkor felvettek, nincs ilyen, hogy biztos ami biztos legyen több, biztos bejussak. Ha eléred a minimum pontszámot az általad választott szakra, akkor felvettek és kész, tiszta sor.
2014. okt. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem az van, hogy gondolnak egyet és annyi lesz a pont. Figyelembe veszik az adott szakra jelentkezők pontszámait illetve, hogy mennyi embert vehetnek fel. Például mondjuk van egy egyetem és előre meg van határozva nekik, hogy hány embert vehetnek fel államilag támogatottan, a példa kedvéért legyen ez 20 ember. Sorrendbe állítják a jelentkezőket a pontszámaik alapján és a 20. legkisebb pontszámú embernél húznak egy határt, az lesz a ponthatár, afelett mindenkit felvesznek, a többieket pedig nem. Azért te sem gondolhatod, hogy hasraütésszerűen találják ki a ponthatárokat, az odajelentkezők pontjaiból számítják ki.
2014. okt. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!