Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy felvegyenek...

Mit tegyek hogy felvegyenek az egyetemre?

Figyelt kérdés
Szakközépbe járok.És pont bekerültem az "új rendszerbe".Ezért szakmai tantárgyakból is kell érettségiznünk.Viszont nem érettségizhetünk mellék tantárgyakból(pl:földrajz,kémia,biológia stb...) Így elvesztek sok pontot emiatt.Főként még az nehezíti meg a dolgomat,hogy a ponthatár 430pont.Az ELTE-re szeretnék bejutni BTK-ra Japánológiára.Ha valaki tudna segíteni,vagy ajánlani valami megoldást annak nagyon megköszönném!(10.osztályos 16 éves lány)

2014. szept. 23. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
olyan tudtommal nincs hogy nem érettségizhetsz valamiből, abból érettségizel amit ráírsz a jelentkezési lapra
2014. szept. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nem voltam szakközepes, szóval erről a szakmai dologról nem tudok de akkor is fel veheted mellé 6. tárgynak amit akarsz (vagy 7.-nek, annyiból érettségizel amennyiből akarsz). Oktatási hivatal honlapján fenn van mikből lehet érettségizni, a föci, kémia stb. biztos, hogy benne van, szóval jelenkezhetsz rá. Elméletileg az iskolának kötelező akkor téged középszinten leérettségiztetni ott helyben, ha esetleg valami nagyon extrakülönleges tárgy akkor lehet hogy másik suliban kell megcsinálni (pl. ha annyira művészeti tárgy vagy hasonló).

Jelenkezési lapra ráírod h te a 4 kötelezőn kívül szakmai tárgyat csinálsz meg föcit és bioszt, az iskola nem tilthatja meg.

Ezekből lehet érettségit tenni: [link]

2014. szept. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 reptoid tudós 2 ***** válasza:
16%
BSc-re mindenkit felvesznek.
2014. szept. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 SeinHime ***** válasza:
402 volt idén a ponthatár egyébként :) Csinálsz két emeltet nagyon jól, és meg is van a pont. Törit meg egy nyelvet esetleg. Magyart is elfogadják, de az sokkal nehezebb. Például egy 75-ös töri, meg egy 80-as német/angol (nem tudom, mit tanulsz) mellé azért a többi érettségid sem kettes, és már van is esélyed bekerülni. Igaz, addig változik majd még egy pár dolog, de van időd.
2014. szept. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én emelt történelemmel és földrajzzal kerültem be (91-75%)

Történelemből mindenképpen tegyél emelt szintet és válassz mellé egy beszámítható tárgyat, vagy nyelvvizsgát.

2014. szept. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!Minden tőlem telhetőt meg fogok tenni!És így legalább megnyugodtam!De szeretném kérdezni hogy a nyelvvizsga az megfelel egy emelt szintű érettséginek? :O Vagyis ha megcsinálok egy emeltet a harmadik évben akkor már nem kell alap nyelvvizsgát tennem?(bocsi az ilyen hülye kérdésért,de ehhez még nem értek :'D )
2014. szept. 26. 17:02
 7/8 SeinHime ***** válasza:
Ha emelt érettségit teszel egy nyelvből, és ötös lesz (tehát elérsz 60%-ot) akkor kapsz egy egy középfokú nyelvvizsgát. De pluszpontoknál ez nem számít, csak az egyikért kaphatsz pluszpontot. Ezért csinálj két emeltet, mert akkor jár a maximális 100 pont pluszban :)
2014. szept. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2014. szept. 27. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!