Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy megtanulok...

Miért van az, hogy megtanulok valamit majd rövid időn belül elfeljtem?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, biosz, kémia faktos. Fakton biokémiát vettünk, megtanultam, 5-öst írtam belőle. Most alapórán írunk biokémiából, ráadásul alapórán nem is olyan részletesen vettük a dolgokat mint fakton, de úgy érzem, hogy újra megkell tanulnom azt amit már megtanultam és 5-öst írtam belőle, mert már nincs meg bennem úgy az a tudás.

Mitől lehet ez, hogy megtanulok valamit majd rövid időn belül elfeljtem? (kb. 2 hete írtam belőle)



2014. okt. 16. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól van, hogy bemagoltad, és azt is csak felületesen. Ha nem ismételsz, akkor veszett fejsze.
2014. okt. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Nálam is mindig ez volt/van. Azokkal a dolgokkal fordul ez elő, amik egyáltalán nem érdekelnek, és amiket egyáltalán nem használok később. Szóval a középiskolai anyag körülbelül 85%-a nálam kis időn belül eltűnt. Vannak olyanok akik egyszer megtanulják, és onnantól bármikor képesek előszedni az információt, de én nem ilyen vagyok.

Az első válaszolóra reagálva: Nem FELTÉTLENÜL azért felejti el mert felületesen magolta be, de persze olyan is előfordulhat.

Ha itt tartunk akkor hadd kérdezzek én is egyet:Mi értelme van megtanulni(bemagolni) földrajzból középiskolában a különböző folyókat, városokat? Annak fényében, hogy egyik nap betudom írogatni a vaktérképre a a folyók neveit és 5öst kapok, majd harmadnapra elfelejtem ÖRÖKRE, nem tűnik a befektetett idő túlságosan hasznosnak. És senki ne jöjjön azzal, hogy ezzel tornáztatjuk az agyunkat, mert sokkal hasznosabb módon is lehetne...

2014. okt. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

Ha szeretnéd legalább szinten tartani a tudást, akkor ezeket a lexikálisabb jellegű anyagrészeket muszáj folyamatosan ismételni.

A legfontosabb és talán a legnehezebb egyben: próbáld meg megszeretni azt, amivel foglalkozol. Még ha nehezen is megy, ebbe fektess egy kis energiát és biztosan könnyebben fog menni a tanulás.


Megpróbálhatod azt a módszert, hogy eljátszod a tanár szerepét, és Te magad magyarázod el a képzelt tanítványaidnak az adott témakört. Így még az előadói vénád is fejlődik. Nálam ez nagyon bejött és bármikor működik.

2014. okt. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!