Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire lehet megélni egy...

Mennyire lehet megélni egy pár napos masszázs tanfolyamból?

Figyelt kérdés

Azt írják az ilyen pár napos svéd, thai, stb. masszázs tanfolyamok elvégzése után kapunk egy oklevelet. Nos, tudom, hogy az közelébe sincs egy OKJ-s képzésnek, de mégis azt írják, hogy a tanfolyam elvégzése után ki lehet váltani egy vállalkozói igazolást, amivel járhatok házhoz, illetve a saját otthonomban is masszírozhatok.

A kérdésem az lenne, hogy mit takar ez a vállalkozói ?

Azért néztem ilyen gyorstalpalókat, mert nincs érettségim(szakmám van), és egy rendes gyógy- és sportmasszőr képzés 2 év + előtte 2 év lenne az érettségim, és most szeretném ezt csinálni, nem 4 év múlva és most van szükségem keresetre.

Szóval valós az, hogy én elvégzem pár nap alatt szépen ezt a tanfolyamot utána meg vígan kiépíthetem a kis vendégkörömet és minden szép és jó? Vagy hogy működik ez ?

Mert vendégeim már most lennének, akik megtudták, hogy mivel szeretnék foglalkozni egyből jelentkeztek, meg elég nagy ismeretségem van ahhoz, hogy nem attól kell félnem nem lesznek vendégeim.


A válaszokat nagyon szépen köszönöm !


2014. okt. 17. 11:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha van kiterjedt ismerettségi köröd, akkor lehet esélyed, amúgy felejtős.
2014. okt. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nézd, az egy nagy átverés. Olyan nincs hogy "vállalkozói igazolás". Van viszont vállalkozói igazolvány. Ami azt jelenti, hogy te vagy saját magad munkáltatója, fizetési kötelezettséged van a NAV felé ha kiváltod. De vállalkozóként is csak olyan foglalkozást gyakorolhatsz amihez megvan a képesítésed. Egy oklevél nem képesítés!! Szakképesítéshez, állam által elismert vizsgát kell tenned. Ez a néhány napos tanfolyami oklevél szakképzettséget nem igazol, foglalkozás és munkakör betöltésére nem jogosít. Ez egy továbbképzés annak aki rendelkezik a megfelelő végzettséggel pl. okj gyógymasszőr vagy kozmetikus. Csak ezt ilyenkor a tanfolyamot hirdető cég elfelejti közölni, hogy te ha ezekkel a képzettségek valamelyikével nem rendelkezel, akkor neked annyi mint egy kínai főzőtanfolyam. (hisz attól sem leszel szakács, ha megtanulod a kínai konyha alapfogásait elkészíteni)

Remélem érted...szóval erre egy fillért sem javasolt kifizetni.

2014. okt. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!