Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha tavaly majusban tettem...

Ha tavaly majusban tettem elorehozott erettsegit egy targybol, azt ugye iden majusban is javithatom es nem muszaj az oktoberire menni? (iden erettsegizek)

Figyelt kérdés

2014. okt. 18. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Javíthatod, csak arra figyelj, hogy időben szólj az osztályfőnöknek, vagy igazgatónak, vagy aki szimpatikusabb :) Mert ezt is ugyanúgy le kell jelenteniük, hogy te javítani szeretnél.
2014. okt. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz javításon? Ha megbuktál, akkor igen. Viszont akkor nem tettél előrehozottad, csak akartál. Ha átmentél, és jobb jegyet akarsz, akkor idén csak szintemelővel tudod megoldani, érvényes érettségit azonos szinten csak jövő októberben javíthatsz (azt ismétlőnek hívják).
2014. okt. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha most nem tudod, melyik a helyes válasz: hát a második. az első meg ismét valaki, aki úgy válaszol, hogy fogalma nincsen róla. Ismétlőt csak érettségi bizonyítvány birtokában lehet tenni.
2014. okt. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jobbra akarom írni a jelen esetben angol emeltemet, mert egyáltalán nem a tudásom szerinti jegyet tükrözi ez az érettségim, de akkor ezek szerint nincs esélyem rá, hogy májusban tegyem? Mert a napokban volt az a vizsga. Vagy ha kérvényezem, megengedik? Még a 25ezret is hajlandó vagyok kifizetni, amit ugye akkor kell, ha már nem járok középiskolába.
2014. okt. 18. 19:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem pénz kérdése, a jogszabály nem teszi lehetővé, nincs egyéni elbírálás.
2014. okt. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok: elég érdekes dolgokat írtok, ugyanis én amikor előrehozott érettségit csináltam, direkt rákérdeztek következő évben, hogy akarom-e azt javítani, vagy csak a többiből érettségizek...mert nem mindegy hogy írnak be a rendszerbe.
2014. okt. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez már akkor is szabálytalan volt, akármikor is volt. Kb. két éve pedig még szigorúbb a szabályozás.
2014. okt. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1.-nek: Sose volt ilyen, hogy a rendszerbe kétféle lehetőség egyikét kellett volna beírni. A vizsga eredményét kellett beírni, semmi mást. Legfeljebb aközül lehet választani, hogy két meglévő vizsgaeredmény közül melyik kerüljön a bizonyítványodba és melyik a tanúsítványba. Bármilyen hivatalos nyilatkozatot írásban, aláírva kellene tenni, nem szóbeli bemondás alapján, és egy júniusban tett jövőre vonatkozó nyilatkozatnak nincs értelme, ha szeptemberben illetve februárban van az érettségi jelentkezés.
2014. okt. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!