Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esélyem szlovákiai magyark...

Van esélyem szlovákiai magyarként bejutni a Semmelweis egyetemre?

Figyelt kérdés

Igaz, még csak 9. vagyok (mert itt 9 osztály van,aki nem tudná) de már most gondolkodom a főiskolán. Gimánziumba megek tovább, érettségizni szeretnék magyarból, szlovákból(kötelező) biológiából emelt szintűt szeretnék, valamint angolból és franciából.

Van esélyem bejutni? Elég az emelt szintű biológia, vagy kémia is kell? (abból szerintem csak 3-ast érnék el)



2014. okt. 21. 21:27
 1/6 A kérdező kommentje:

* megyek

Elnézést rosszul írtam, mert siettem.

2014. okt. 21. 21:29
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha szlovák állampolgár vagy, akkor annak kell utána nézni, hogy milyen módon vehetsz részt külföldiként a magyar felsőoktatásban. Gyanítom, hogy állami költségtérítést nem kaphatsz, de talán léteznek ösztöndíj programok.

Ha van magyar állampolgárságod, de ugye az iskoláidat kint végzed, akkor annak járj utána, hogy ilyen esetben milyen honosítási eljárásokra és papírokra van szükség. Nálunk ugye az érettségi egyben felvételi is, lehetséges, hogy valami különbözeti vizsgát vgy hasonlót kell tenned Magyarországon.

Mindenesetre az egyetem Tanulmányi Osztálya valószínűleg tud segíteni, legalábbis el tud indítani, hogy merre keresgélj, szóval írj nekik egy e-mailt.

2014. okt. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jelentkezhetsz ide probléma nélkül, nem te leszel az első. Nem kell semmilyen különbözeti vizsga. Két emelt szintűt kell tenni, biológiából és fizikából vagy kémiából. Emellett szükségtelen két idegen nyelvből érettségizni.
2014. okt. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Simán jöhetsz állami ösztöndíjas képzésre Magyarországra. Viszont az itteni felvételi követelményeknek kell,hogy megfeleljél. Semmelweis egyetem melyik kara? Mi szeretnél lenni? A felvételi követelményeket a www.felvi.hu honlapon tudod megnézni, amikor meghirdetik a következő évben indulószakokat. Pl. a 2015 szeptemberben indulószakok felvételi követelményei 2015 január elején lesznek fent, minden egyes szaknál.
2014. okt. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Endokrinológus szeretnék lenni.

2014. okt. 22. 21:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Tehát orvos..

Mindkét felvételi tárgyad emelt érettségit követel.

Biosz és kémia vagy fizika...

Külföldi emeltet nem tudom elfogadnak-e..ennek utána kell járni..mert van arra lehetőség hogy itt érettségizzél emelt szinten..

2014. okt. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!