Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meg lehet még vajon csinálni...

Meg lehet még vajon csinálni a pszichológiát?

Figyelt kérdés
Mindig is imádta, gyerekkorom óta az szeretnék lenni, de annak idején nem vettek fel az egyetemre :( MOst 28 éves vagyok és még mindig ez a vágyam, érzem magamban, hogy alkalmas vagyok rá. 2005-ben érettségiztem, akkor jött be az emelt szintű érettségi és a tanáraink senkit nem engedtek emeltszintűzni semmiből.Van már egy diplomám, de semmi köze a pszichológiához. Baromi nehéz oda bejutni?Elvégezni levelezőn? dolgoznék mellette.Ez is olyan, hogy 5 év utána még doktori meg ilyenek?

2014. okt. 22. 13:35
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsi a hibákért és ha értelmetlenre sikeredett a kérdés.
2014. okt. 22. 13:37
 2/4 anonim ***** válasza:

A ponthatárok nagyon magasak szoktak lenni, 430-450 között, a felvi.hu honlapon tudsz tájékozódni a korábbi évek ponthatárairól. Bejutni nehéz, és nagyon hosszú a tanulási folyamat. Mivel kötelező egy emelt, így neked mindenképpen érettségizned kell valamiből (akár újraérettségizhetsz egy már meglévő tárgyból). Arról, hogy melyik tárgyakat számítják be, szintén a felvi-n tudsz informálódni.

Nem derül ki a kérdésedből, hogy pontosan milyen pszichológus szeretnél lenni, de gyanítom terapeuta. A három éves BA után egy két éves, már szakirányú MA van, a praktizáláshoz pedig még két szakirányú továbbképzés, és ezek szakvizsgája szükséges, valamint azt hiszem 150 órányi terápiára kell járnod neked is. Ez sok idő, sok pénz. De ha megteheted, akkor nyugodtan vágj bele! A szakma maga nagyon szép, még ha nem is mindig hálás. Elhelyezkedni nem könnyű, főleg terapeutaként, mert azokból kicsit túlképzés van mostanában, de ha ennyire régóta ez az álmod, szerintem nem érdemes lemondanod róla!


Nálunk egyébként negyven éves anyukák is vannak most az alapképzésen :)

2014. okt. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged munka mellett, akkor szerintem mindenképp vágj bele, egyszer élsz! :) Az én évfolyamomon több 26-30 közöttit is ismerek, abszolút nem ritka az ilyesmi még nappalin sem, levelezőn meg végképp :)
2014. okt. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
30 feletti szaktársam is van, ne parázz, húzz bele, hajrá!
2014. nov. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!