Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen matematikai témákról...

Milyen matematikai témákról lehet 10 oldalas powerpointos bemutatót csinálni?

Figyelt kérdés

10edik osztályban ez nálunk mindenkinek kötelező, de nem jut semmi olyan az eszembe ami egyedi lenne, szóval ilyeneket kellenének.

Bármilyen lehet csak a matemaikához legyen köze


2014. szept. 25. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Csinálj egy PowerPoint bemutatót mondjuk a LaTeX 'slides' dokumentum osztályáról. (Ez az, amivel a matematikusok inkább szeretnek bemutatót készíteni, mint a Microsoft vacakkal, amibe még egy képletet se lehet normálisan beírni.)


Vagy valamelyik női matematikusról, mondjuk Alexandriai Hüpatiáról vagy Emmy Noetherről.


Vagy csinálj egy bemutatót arról, hogy hogyan kell megadni az összes pitagoraszi számhármast. Ez körülbelül elmegy egy 10 diás levezetésnek.

2014. szept. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jó kis kalkulust nyomass nekik :D
2014. szept. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Legnagyobb valószínűséggel sokan az aranymetszést fogják választani, így azt ne válaszd. Szerintem egy alap trigonometriát be lehetne mutatni, az még csak nem is nehéz, ráadásul fogjátok tanulni.
2014. szept. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hogy èrtes a pithegoraszi számhármasokat?:D mert ha csak leírom az összeset az elég rövid lenne xd
2014. szept. 27. 13:50
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt paraméteresen leírták az összes megoldását az x^2 + y^2 = z^2 egyenletnek, ha x, y és z pozitív egész számok. Én azt javasoltam, hogy nézz utána hogy hogyan jön ki az ott leírt megoldás, és abból készíts egy bemutatót. Ez körülbelül egy 10 diás anyag.

2014. szept. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!