Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nálatok is voltak rosszullétek...

Nálatok is voltak rosszullétek az okt.23-i ünnepségen a suliban?

Figyelt kérdés

Korábban is tudtam h. hajlamos vagyok ilyesmire, de azt hittem, h. inkább csak nyáron, melegben történnek ilyenek. Sajna nem úsztam meg tegnap, de voltak akik nálam is rosszabbul jártak. Minden suliban történnek ilyenek, amikor ünnepség van?

17é L.



2014. okt. 23. 18:31
 1/9 anonim válasza:
Nálunk is volt. Ugye az izgulás, feszültség, szorongás megfelelési vágy, levegőtlen tér.
2014. okt. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Te is középiskolás vagy?
2014. okt. 23. 19:00
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ajjaj… Nálunk egyszer valaki úgy elszavalta Márai Halotti beszédét, hogy az egyik osztálytársnőm (talán 16 volt akkor) összeesett tőle.
2014. okt. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meleg, levegőtlen helyen egyhelyben állni, sok ember között szokatlan a testnek. Ez körülbelül a civilizáció vívmánya, evolúciós szinten is szokatlan.


Kibírni az egyhelyben álldogálást kb. olyan, mint kibírni a 6 óra alvást hosszútávon, vagy kibírni a vitaminszegény táplálkozást.


- A szervezetnek tartania kell a megfelelő vérnyomást, hogy elég vér jusson az agyba, mindezt mozdulatlanul állva.

- A szervezetnek tartania kell a megfelelő vércukorszintet.

- Ha egy kis tömegfóbiád van, van egy kicsit érzékenyebb vagy az intim szférádra, mint az átlagnak, akkor el vagy vágva,

- Bírnod kell a szellőzetlenséget



Szerintem amúgy kínzás - jó nem szó szerint. Én biztos rakatnék be székeket.

Az én sulimban voltak is.



Amúgy én se bírok állni, leginkább buszokon vagyok rosszul, 20-40 perc álldogálás után. De hűvös, friss levegőjű helyeken már jól bírom.

2014. okt. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezek szerint majdhogynem természetes, h. ilyen ünnepségeken csak úgy 'potyognak' a fiúk-lányok? :O

Tényleg ha már itt tartunk: szerintetek inkább fiúk vagy lányok dőlnek ki ilyenkor?

2014. okt. 23. 19:21
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég sokszor előfordul, hogy valaki elájul az ilyen ünnepségeken, még ha nem is hajlamos rá.

Nálunk ballagáson lett rosszul egy lány, miután másfél órát áltuk a focipályán tűző napon és ő végzős is volt, izgult, egszer csak annyit láttunk hogy a mellette álló srác épphogy elkapta.

De egy barátnőméknél meg valami karácsonyi műsoron volt, hogy többen is rosszul lettek, mert egy tornacsarnokban volt az előadás, ami amúgy nem kicsi, na de mikor többszáz ember van benn és a hideg miatt nem is lehet kinyitni az ajtókat levegőztetni máris elég szűkös. Ráadásul ugyanott szokott lenni az évnyitó/záró, párszor elmentem vele, iszonyú volt. Azt hittem ott leszek rosszul, folyamatosan mentek ki az emberek a csarnokból, holott akkor tárva nyitva volt az összes ajtó.

Szóval ha ehy kisebb terembe sok embert benyomorgatnak mindig rosszul lesz valaki, főleg ha izgul is valamiért.

2014. okt. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy főleg lányok szoktak rosszul lenni, de már néhány fiúval is előfordult, hogy nem bírta. Én mondjuk ezt nem szerettem soha, hogy nálunk mingig a focipályán volt az évnyitó-évzáró-ballagás, semmi árnyék és hiába nem zárt rész, többen is kaptak ilyenkor napszúrást.
2014. okt. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nálunk mindig osztályonként 3 ember kidől. Én mindig ott vagyok. Csak az az 1 a kib*szás hogy nem tudnak székeket kipakolni az udvarra. Évnyitón, évzárón mindig elájul valaki. 2-szer én voltam. :D De ezek tényleg nem kellenének, mert nálam a suliban már odáig fajult a helyzet hogy elsősök mobdanak verset :p
2014. nov. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egyszer nálunk valaki a szereplők közül előadás közben elájult...:(
2014. nov. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!