Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nálatok is szinte minden...

Nálatok is szinte minden iskolai ünnepségen előfordulnak rosszullétek?

Figyelt kérdés

Másképp megfogalmazva a kérdést: miért kell indokolatlanul hosszú ünnepségeket tartani, amikor szinte mindig kidől a sorból egy-két diák (nálunk jellemzően lányok)? Vagy csak a mi sulinkban van ez így???

Eszti (18)



2014. márc. 22. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nalunk ilyen sosem volt. Miert dolnek ki? Ha betegek, vizsgaltassak ki magukat. Egeszseges fiatal szervezet kibir 2-3 oras unnepsegeket is.
2014. márc. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát kb. azért dőlnek ki, mert páran nem bírják azt, amikor egy órán át egy helyben kell állni. Ilyenkor azért könnyebben leesik a vérnyomás, stb. Meg elég gyorsan elfogy az oxigén amikor egy egész iskolát összetrombitálnak az aulába.
2014. márc. 22. 13:44
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Egeszseges szervezetben nem esik le a vernyomas egy kis allastol. A fiuk ki sem birnak a honvedseget, ugy latszik. Aki kidol, menjen orvoshoz.
2014. márc. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Épp ezért , hogy legalább ilyenkor nőjön az állóképesség. Ha rövidebb lenne, még többen lennének rosszol mondjuk akkor amikor csekkeket kell befizetni, csak akkora a sor, hogy 3/4 óra míg sorra kerülsz stb. Életemben egyszer voltam orsszul ünnepségen, (általánosban) akkor is az volt, hogy megmakacsoltam magam és nem ettem, A végén majdnem elment a kép (ájulás) de előtte pár másodperccel leültettek. Azóta csak azért is direkt erőltetem magam. pl Rólam tudni kell, hogy nem szoktam futni ( biciklizek inkább stb) gimiben első tesiórák valamelyikén 2 ezret futottunk, megmondtam magamnak, hogy most úgy fuss, adj bele mindent, hogy utolsó kor végére fogyjon el minden energiád, essél össze. Ezzel a mentalitással, lettem első, úgy hogy sose gyakoroltam rá stb ( nem estem össze, csak nagyon kifáradtam).
2014. márc. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem tartanak egyórás ünnepségeket úgy, hogy állni kelljen, ennek nincs semmi értelme. Az állós ünnepségek (évnyitó, évzáró, ballagás) rövidebbek, kb 20 perc, a hosszabbaknál pedig két részletben ülünk a tornateremben. Az IDB de akár a szülői munkaközösség szólhat az iskolavezetőségnek ezügyben, értelmetlen dolog egy órát állni.
2014. márc. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem embertelen dolog embereket 30 percnél tovább teljesen egy helyben álltatni. Leesik a vérnyomásod és rosszul leszel. Egyszer. Onnantól évekig még nagyobb erre az esély, mert már "számítasz" rá.

Én egyszer templomban estem majdnem össze, azóta tömegközlekedésen se bírok többet 30-45 percnél.



Ha nincsenek külön székek ünnepségek számára - a mi giminkben pl. voltak, mondjuk nálunk félnapos ünnepélyek is voltak -, akkor az osztálytermekből kelljen vinni.

2014. márc. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Aki azt mondja, hogy rövidebbek legyenek, az gondoljon abba is bele, hogy ha tíz évig csak 20 percig kell tudnia a gyereknél állni, akkor majd ne csodálkozzon ha tíz perc állástól is összeesik. Már így is jelentősen romlott a teljesítményük a 10-20-30 évvel ezelőtti diákokhoz képest
2014. márc. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A karacsonyi musoron nalunk en lettem rosszul, fel ment a vernyomasom, kikesertek, adtak vinni es hazakuldtek. De kb minden unnepsegen rosszul lesznek foleg az evzaron.
2014. márc. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7. Ne mondd, hogy te élvezed, ha egy órán át kell állva bámulnod egy unalmas műsort! Annyira azért ne legyünk mazochisták. Az iskolai ünnepélyek célja nem a szó szoros értelmében vett állóképesség növelése. Az ilyesmire a testnevelés való. És elég ritkán fordul elő az emberrel a mindennapokban, hogy 30 percnél tovább kellene állnia.
2014. márc. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem élvezem én se, de akkor már ne egy olyan áll indokkal rövidítsük le, hogy sokan kiájulnak, amikor egy egészséges embernek ennyit simán ki kellene bírni. Való igaz, hogy a való életben nem kell sokszor 30 percnél többet állni, de ha mégis előfordul akkor már esik össze, vissza pár ember. Gondolj bele, milyen jó lenne ha a telt buszon többen át tudnák adni a helyüket ,terheseknek, öregeknek mert meg se kottyan nekik 40 perc állás.
2014. márc. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!