Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A magántanulói jogviszony...

A magántanulói jogviszony kérvényének beadása után az igazgatót kötelezi valami határidő a döntéshozatalra? Törvényes-e a gyermekjóléti véleményének kézhez kapása után 5-6 hétig ülnie a döntésen?

Figyelt kérdés
Lassan 2 hónapja húzódik a döntéshozatal.
2014. okt. 25. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Már túlvagy a gyerekjóléti döntésén és az hozzájárult? Akkor az igazgatónak semmiféle döntési joga nincs, ő az adminisztrátor, aki aláírja az engedélyt. A szüleid egyike menjen be hozzá, és sürgesse meg, akár úgy is, hogy közli vele, hogy most irja meg. Lehet, hogy el is felejtette. Most akkor bejársz vagy hiányzol?
2014. okt. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A gyermekjólléti nem járult hozzá, de ezt tudtuk, viszont az igazgató dönt, a gyermekjóllétinek csak a véleményét kötelező kikérni, ők meg nem adják meg az ajánlást csak akkor ha terhes, beteg vagyok vagy élsportoló ... Én egyszerűen magánokokból szeretnék élni a törvényadta lehetőségemmel. :)
2014. okt. 25. 22:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor is meg kell sürgetni. Nem tudom, van-e jogorvoslati lehetőség, lehet, hogy csak a bíróságon, de csak akkor tagadhatja meg, ha iskolába járás nélkül veszélyeztetve lennél. Ugyanez nyilván vonatkozik a gyerekjóléti szolgálatra: nem kényük-kedvük szerint döntenek, a köznevelési törvényt be kell tartaniuk. Ha nem engedik, megpróbálkozhatsz másik iskolába menni, de sehol se szeretik a magántanulókat, talán nem kap utánuk fejpénzt az iskola.
2014. okt. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!