Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor ismerik el végre a...

Mikor ismerik el végre a sumer magyar nyelv rokonságot? Sok-sok bizonyíték van, sokan bizonyították PL: Dudás Rudolf sumerológus professzor, Badiny Jós Ferenc stb .

Figyelt kérdés
A mai történelem könyvek a magyar őstörténetről csak minimális valóságot tartalmaznak !!!

2014. okt. 27. 09:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

akkor mond azt hogy valami rossz a könyvben ha legalább annyit tudsz mint aki írta. javaslom a történész szakmát vagy a nyelvészt és akkor kifejtheted a véleményedet a nagy nyilvánosság előtt is hitelesen.

de tudom tudom, mire eljutsz oda átmossák az agyad és te is hazugságot tanulsz majd

2014. okt. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Most erre a "kérdésre" mit is válaszoljak? Veregessem meg a vállad, hogy igen, így van, igazad van kisfiam, és én meg de hülye vagyok, hogy mást gondoltam? Vagy hogy gondolod?


Esetleg valami bizonyítékot is írhatnál, mert ez így nagyon karcsú. Engem nem győz meg a magyar nyelv sumér rokonsága, csak azért, mert te mindenkit hülyének nézel azért, mert megnéztél egy videót a youtube-on.

2014. okt. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Ugyan már... nem feltűnő, hogy ezt a sumer-magyar nyelvrokonítást csak magyarok csinálják? Még ha külföldiek állítanák ezt egybehangzóan, akkor talán...

Amúgy meg nézzük meg, hogy egy sumer szöveget 4-5 sumer-magyarológus egymástól függetlenül ugyanúgy értelmez-e, és akkor meglátod, mennyire csak a fantáziájukra alapoznak. Sumerül ugyanis egyik sem tud (általában nem is tanult).

2014. okt. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat .


Bizonyítékot két okból nem írok .


1. Mivel már évtizedek óta bizonyítva van és ezt a Tudományos Akadémia felső vezetése tudja is .


2 . Aki őszintén (!!!) keres az rengeteg tudományos anyagot talál a témában .


Egy tiszta szívű és fejű ember nem éri be azzal , hogy egy témát azért nem kutatunk , mert nem illik bele a hivatalosan elfogadott történelembe ( és nem néz le valakit aki fel mer tenni egy ilyen kérdést ) . Például az Ecuadori Tayos barlangi leltek és rovások ,

egy óvodás gyerek is felismeri , hogy van köztük a mi rovásunkhoz nagyon hasonló , nyilván való ,hogy kutatni kellene .

A lényeg , hogy beszéljünk ezekről ahol tárgyi bizonyítékok vannak , a végtelenségig nem lehet titokban tartani és tagadni .

2014. okt. 28. 09:46
 5/21 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok.


Bírom ezeket, amikor valaki kijelenti, hogy mindenki hülye, a "hivatalos tudomány" (??) szándékosan szemétkedik stb.


Namost, még mindig nem hoztál semmilyen érvet a sumér-magyar rokonságra. Ezek nem érvek, hogy "tiszta szívű ember őszintén kutat".


Egyébként az egész humbuknak az a lényege, hogy van egy-két szó az ókori agyagtáblákon, amik hasonlítanak a magyar nyelv szavaira. A tudományban azonban a lexikai hasonlóságok nem állják meg a helyüket.


Mondok erre egy példát. Gondolom azt nem kell bizonygatnom, hogy a magyar és az angol nem rokon nyelvek. Mégis, egy csomó olyan hangalak van, ami mindkét nyelvben előfordul.


eleven

az "a" névelő (egyik nyelvben határozott, másikban határozatlan)

most

hold

hit

is

fog

lap


Ezek olyan hangalakok, melyek értelmesek a magyar és angol nyelvben is. De ez nem bizonyít semmilyen rokonságot a magyar és az angol nyelv között. Egyszerűen a véletlen műve. Ugyan ez a helyzet a sumér és a magyar nyelv között is.


Egyébként nem csak a sumérral, hanem a japán, német, héber stb. nyelvekkel is rokonítottuk már a magyart, de ezeknek általában politikai okai és nem nyelvészeti megalapozottságai vannak/voltak.

2014. okt. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Ezt a címet írd be a keresőbe ,itt van elég szó összehasonlítás és azonos szó . Még akkor is ha sok ezer

évet kell ugrani az időben . Kérdés , hogy hiszel-e a tényeknek ?

[link]

2014. okt. 29. 08:59
 7/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, te hiszel-e a tényeknek? Ha azt mondom, hogy a sumer igi és a német Auge is "szem"-et jelent, akkor ezek rokon nyelvek?

A sumerben a rengeteg rövid, egyszótagos szó van, ezért gyakorlatilag tetszőleges nyelvre találsz pár tucat hasonlót. De ezek tizedannyit sem érnek, mint a szabályos hangmegfelelés (ami mondjuk az összehasonlító sémi nyelvészetben jól működik, de tudomásom szerint magyar-finn viszonylatban is megállja a helyét).

2014. okt. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, miért látod a villám fényét előbb, mint hallod a hangját?


Mert a szemed előbb van, mint a füled. <-- ez a mondat önmagában egy tény. És igaz is, hihetsz benne nyugodtan.


De nem ez magyarázza, hogy előbb látod meg a villám fényét, mint ahogy meghallod a hangját. Ennek az a magyarázata, hogy a fény 300 ezer km/s sebességgel "halad", a hang pedig csak 340 m/s-al.


Szóval írhatsz ide "tényeket", de ezek a nyelvtudományban nem magyarázzák a nyelvrokonságot.


Mint írtam: tény az, hogy az "eleven" hangsor a magyarban és az angolban is értelmes szó. De ettől a ténytől a magyar és az angol nyelv nem rokon.


Remélem, így már érted.

2014. okt. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"1. Mivel már évtizedek óta bizonyítva van és ezt a Tudományos Akadémia felső vezetése tudja is ."


Ezt már annyi embertől hallottam, és a többség azzal sem volt tisztában, hogy az MTA nem egy olyan testület, amely leül és eldönt dolgokat, hogy most ebben hiszünk vagy abban hiszünk, hanem olyan, amelynek a _saját területükön_ kiváló szakemberek tagjává válhatnak és ezért javadalmazást kaphatnak.


Kérdező, te meg tudod mondani, pontosan kire gondoltál, és kicsoda kompetens a "sumer kérdésben" az MTA-nál? Vagy hogy hány sumerológus tagja van az MTA-nak? Esetleg azt, hogy kik és hol foglalkoznak ma Magyarországon sumer nyelvvel, melyek a legfontosabb munkáik?

2014. okt. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Tökéletesen értem , bár két ma is élő nyelvet nem hasonlíthatsz össze úgy mint egy mait és egy kb 5 ezer

éve (holt ) nyelvet ahol a pontos hangzást nem ismered !

A rövid szótagokból nem összeraktak szavakat amelyek megfelelnek egy bármely nyelvű mai szónak , hanem ezek az eredeti formájuk eredeti szövegekből .

Például : Egy sumer szó amely azt jelenti , hogy a nép emlékezete által és így írták zu uk as . Mondj egy mai nyelvet amelyben ugyanígy mondják ezt a fogalmat v így hangzik . A régi magyarban ez : szukás ma szokás és a jelentése is ugyan az . Ebből van min. 15OO . A finn nyelvel 5OO

Tudom erre lehet legyinteni de , hogy véletlen legyen ? Persze akkor sok sumerológus is téved ált, 3O-4O év kutatás után ( és ezek azért magyarok mert elég kevés az a kűlföldi aki folyékonyan beszél magyarul és elvégzett egy sumerológia szakot !! )

Különben nem szándékom , hogy bárkit is meggyőzzek .

Mindenki tartson ki amellett ami elégedetté teszi .

2014. okt. 29. 18:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!