Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Binomiális tételben segítség?

Binomiális tételben segítség?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen feladat:

Számítsa ki az E(x)=(x^2-2/x)^12 kifejezés binomiális tétel szerinti kifejtésének azon tagját, amely nem

tartalmazza x-et!


Megvan a megoldása is, ezt begépelni inkább nem akarom, itt egy kép róla:

[link]


Viszont nem értem mi folyik itt.

Ha jól értem akkor az első két sor (4096/x^12-ig) az csak a szám felírva a binomiális képlet segítségével ( [link]


Viszont nem értem a többi dolog mi akar lenni, hogy került az képbe?


Vagy ez is valami híresebb tétel/képlet, csak nem ismerem?


Illetve ha valaki tudna egy (vagy több) honlapot/könyvet/videót/akármit ajánlani, ahol az egyetemeken tanított matekot magyarázzák el annak nagyon örülnék.



2014. okt. 28. 22:05
 1/1 Tom Benko ***** válasza:
Nem tartalmazza x-et: (x^2)^k*\left(\frac{2}{x}\right)^{12-k}=c. Ez milyen k értékre lehet elérni? Mi lesz ekkor az értéke? Ezt kell \binom{12}{k}-val megszorozni.
2014. okt. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!