Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen a zh-m épphogy...

Egyetemen a zh-m épphogy meglett a kettes, egy olyan tantárgyból, amiből ötösre érettségiztem. Nagyon rossz ez az eredmény?

Figyelt kérdés
Teljesen elment a kedvem az egyetemtől... Sokat tanultam erre a vizsgára, és ha 2 pontot veszítek, máris megbuktam.... Nem tudom, hogy hogyan tanuljak meg ennyit, mert óráról órára lehetetlen...
2014. okt. 30. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Na ez a különbség az egyetem és a középiskola között.... Az egyetem erről szól: Tanulni, tanulni, tanulni. Az első év nagyon nehéz. Akkor tanulsz meg igazán tanulni. És sajnos hamar kiderül, ha valamihez nincs meg a megfelelő alapod. Az egyetem nem a sikerekről, hanem a küzdelmekről szól.


A kettes azt jelenti, hogy átmentél. Meglett a vizsgád. Most ez a lényeg.

2014. okt. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki hogy átmentél.A legtöbb tárgyadból ez így lesz sajnos.
2014. okt. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

"épphogy meglett a kettes, egy olyan tantárgyból, amiből ötösre érettségiztem"


ennyi erővel az összes gazdasági szakosnak ott kéne hagyni az egyetemet, mert analízisből az évfolyam 95%-a kettessel megy át (azok is, aki marha jó emelttel jönnek)


ne így állj hozzá, ez nem középiskola

az egyetemen/fősulin ez már nem így megy!

két opció van, átmentél vagy nem...hogy hanyassal az max a vagánykodás kedvéért lehet fontos...amúgy tendenciózusan az elsősök mindig rosszabb jegyeket szereznek, mint a felsőbb évesek...bele kell rázódni....itt másképp kell tanulni, sokan ott követik el a hibát, hogy azt hiszik, hogy még harmadéven is, hogy középsuliban vannak és kicsinálják magukat lelkileg


nincs szebb jegy a kettesnél csak jobb....és nem egy felsőoktatási intézményben van olyan, hogy ha megfeszülsz se tudsz jobbat összehozni egy kettesnél és nem azért, mert hülye vagy, hanem egyszerűen nem adnak jobb jegyet, mert van olyan tanár, akinél ez becsípődött...és ez nem városi legenda

2014. okt. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Kicsit megnyugodtam :)
2014. okt. 30. 16:26
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező! Azért mert mindenki megbukik, te nem leszel kiváló. Gyengék között elsőnek lenni nem dicsőség.

Több probléma is van. Először, ma az oktatási rendszer pocsék, egy eredményből nem lehet releváns következtetést levonni. A középiskolák annyira eltérők, hogy egy ottani jeles semmire nem garancia.

Aztán, sajnos az egyetemen sem mindig jók a tanárok. Az ok általános, lezüllött, pénzhiányos, nem becsült oktatási rendszerben minden elem lehet rossz. Az oktatás, és az oktató is, no meg persze a diák is.

Tanulni sokféleképpen lehet, ezért alapvetően hibás az az általános egyetemi diákszemlélet, hogy minél többet tanulsz, annál jobb vagy. Helyette az igaz, minél értőbben tanulsz, annál jobb leszel. A "sok tanulás" eleve gyanús, magolás szagú. Egyetemen nem lehet magolni, akkora az anyag. Tárgytól függően kell értelmezni az anyagot, de a lényeg: el tudod-e mondani saját szavaiddal, tudod-e alkalmazni? Ha egyre is nemmel válaszolsz, buktál. Előbb utóbb.

Tehát elkeseredni nem kell, megnyugodni pláne nem, helyette ellenőrizni, érted-e, amit tanultál (mert az anyagból megjegyezni csak a legfontosabb sarokköveket kell, a többit ezekből kikövetkeztetjük).

2014. okt. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!