Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A matek érettségiben az egyik...

A matek érettségiben az egyik feladatot másképp számoltam ki, mint ahogyan a javítókulcsban van, ezenkívül hibás adatokkal (elszámoltam) is számoltam, így az eredmény is rossz. De maga a számítás menete jó. Erre kaphatnék akár egyetlen pontot is?

Figyelt kérdés
Mert a tanárom 0 pontot adott rá, de ha fellebbezek van esélyem egyetlen pontra? Ezen múlik a négyes. Igen, tudom, hogy úgyis a százalék számít, de mégiscsak jobban hangzik az, hogy négyes lett, mint az, hogy hármas.
2010. máj. 29. 11:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Ha a végeredmény,vagy a számolás menete jó akkor az már pont,ha egyik sem az már gáz,de ha jár érte pont akkor úgyis megkapod mert nem az a végleges amit a tanár mondd
2010. máj. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

sztem nem.én nem adnék...

de próbáld meg!

azzal nem veszítesz..

2010. máj. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

miért ne adhatna?

én most vok 11-es és pont nemrég írtam olyan dogát matekból, ahol vmi számot félreírtam de az utána való számítás helyesen volt levezetve a rossz számmal, tehát jár érte pont.kaptam kb a 10ből 6-ot!

Tehát mindenképp szólj!!!!Adnia kell rá pontot!Attól mert elszámoltad az elején vagy rossz számot írtál le eleve, de a menete jó a rossz szám összeadásával stb-jével attól még jár!

2010. máj. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Ja az lemaradt h. a tanárnő mondta h érettségin is így kell pontozni a "rosszat", ami ugye lényegében nem rossz:)
2010. máj. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%

én biztos nem adnék

rosszak az adatok,rossz a végeredmény.ez már nem matematika...

2010. máj. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Ne hallgass arra, aki azt mondja h nem adna:)

Adnia kell a tanárodnak, ha a levezés jó, de már írtam, mindneképp szólj mert nem minegy h 3 v 4! Am úgyis tovább küldték az érettségidet és kijavítják!De tényleg csak akkor kapsz pontot ha rossz számmal jól számoltál!

2010. máj. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

akkor kaphatnal ra pontot, ha a szamitas menete az, amit a feladat ker, de te rossz szamokkal csinaltad.


igy, mivel neked se a menete, se a szamok, sem az eredmeny nem jo, nem kaphatsz ra reszpontot sem.

2010. máj. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

Mindenképp adnia kell részpontot

Nálunk is volt ilyen, aki az elején elszámolt valamit,de azzal a számmal tovább jól számolt, ergo kapott kb 2-3 pontot, mert maga a levezetése nem volt rossz!Aki azt írja h nem adna az se ért a matek javításhoz egy kicsit sem:) szólj az igazgatónak szerintem,ha a tanárod ilyen bunkó!

2010. máj. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk leírhattad volna h h csináltad és h kellett volna, mert pl ha rossz képlettel számoltál vagy ilyesmi akkor nem kaphatsz, de ez nem derül ki az írásodból nagyon

Előző

2010. máj. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Szóval volt egy ilyen feladat:


Az ABC háromszög csúcspontjainak koordinátái: A(0; 0), B(–2; 4), C(4; 5).

a) Írja fel az AB oldal egyenesének egyenletét!

b) Számítsa ki az ABC háromszög legnagyobb szögét! A választ tized fokra

kerekítve adja meg!

c) Számítsa ki az ABC háromszög területét!



Mivel a "b" részt nem tudtam kiszámolni, így nem jöhetett szóba a T=a*b*sin alfa/2, tehát maradt a T=c*mc/2.

Először felírtam az AB egyenes egyenletét, majd felírtam az mc egyenes egyenletét, ezután vettem ezeknek a metszéspontját. Ezután felírtam az AB pontok távolságát, így megkaptam a C oldal hosszát. Ezután kiszámoltam az AB egyenes és az mc egyenes metszéspontjának a C csúcshoz való távolságát, így pedig megkaptam az mc-t, vagyis a magasságot. Azután pedig a kapott számokat behelyettesítettem a T=C*mc/2 képletbe, de valamit elszámolhattam, mert nekem más eredmény jött ki.


Egyébként köszönöm a válaszokat!

2010. máj. 29. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!