Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az ELTE-romanisztika (portugál...

Az ELTE-romanisztika (portugál) szakjára milyen idegennylvi követelmények vannak?

Figyelt kérdés

Komolyan nem találom sem a honlapon, sem a felvi.hu-n, bár még kezdő vagyok, szóval lehet én bénázok csak.

Ti tudtok arról valamit, hogy ha mondjuk emelt érettségim van magyarból és történelemből, valamint egy angol középfokú nyelvvizsgám, akkor azzal már felvehetnek? Vagy mivel nyelvi szak, több nyelvvizsga kell?


Nagyon szépen köszönöm, ha valaki segít!


2014. okt. 30. 23:15
 1/5 A kérdező kommentje:

*idegennyelvi

Gyorsan gépeltem, bocsánat

2014. okt. 30. 23:15
 2/5 anonim ***** válasza:

Én régebben nézegettem ezeket a szakokat (konkrétan nem a portugált, hanem a lengyelt), akkortájt úgy volt, hogy kell egy emelt angolból vagy magyar, vagy töri, vagy valamilyen idegennyelvből, amit tanulsz.

Nem vagyok már benne biztos, hogy egy nyelvi kell, és mellette lehet magyar/töri emelt, vagy pedig ezekből választhatsz (szerintem utóbbi), mert végül nagyon nem erre mentem, csak érdekelt :)

2014. okt. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most amúgy én sem találom a felvin a követelményeket, szerintem hamarosan frissítik, de végül is még nem derült ki az idei, majd decemberben adják ki.
2014. okt. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Köszönöm a választ!

Végignéztem az ELTE összes szakjához tartozó követelményeket egy pdf dokumentumban, de ennek a végére nem írták oda.

Ez érdekelne, meg a szlavisztika-orosz szakirány. Szerintem ugyanaz lehet a helyzet mindkettőnél, de természetesen ahhoz sem találom... :) De nagyon remélem, hogy elég nekik egy TELC középfokú nyelvvizsga. :P

2014. okt. 31. 00:29
 5/5 A kérdező kommentje:

Kétszer köszöntem meg, tényleg fáradok.. :)

Amúgy most találtam valamit, elvileg nem szükséges több, viszont ez csak valakinek a véleménye, de azt állítja, ért hozzá. :)

2014. okt. 31. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!