Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE portugál szakon miért...

ELTE portugál szakon miért esett ekkorát a ponthatár, már nem annyira népszerű, könnyebb bekerülni?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 21. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem csak ott. Én például a kínait néztem nagy szemekkel, tavaly 438, idén 299 volt a határ. Vagy a mongol, tavaly 435, idén 300. Szerintem azért, mert eleve jóval kevesebben jelentkeztek egyetemre, és kevesen voltak, akik ezt jelölték meg, így ha összesen 20 főt vehettek fel, akkor az első 20 legjobbat felvették, mert az egyetemnek így kedvez, viszont ezzel előfordul, hogy akár egy százast esik a ponthatár az előző évekhez képest. Hogy a portugálnak miért csappant meg a kedveltsége, azt nem tudom, talán olyan visszajelzéseket kaptak róla. Bár én nem igen hallottam/olvastam az elmúlt években, hogy ez iránt akkora érdeklődés lenne, szerintem sose volt, inkább a jelentkezők pontszámai voltak döntőek. Talán a jobbak nem erre mennek, mert már úgy gondolják, hogy többre mennek majd a joggal vagy az angollal.
2014. ápr. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a hasznos választ :)
2014. ápr. 22. 07:24
 3/3 anonim ***** válasza:
A skandinavisztika még népszerű?
2016. júl. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!