Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igaz hogy ha rendelkezem...

Igaz hogy ha rendelkezem szakmával akkor nem kell választott tantárgyból érettségiznem?

Figyelt kérdés

Elvégeztem egy hároméves bútorasztalos képzést (a 9 modulosat)

Utána kétéves érettségire jelentkeztem (azaz eredetileg 4 éves de a szakma felváltotta az első 2 évet)

Most az utolsó évbe vagyok és hallottam egy olyan dolgot az egyik volt szakmacsoport társamtól, hogy a szakma felváltja a választott tantárgyat. Ez tényleg ígyvan? Bármiféle plusz információt köszönettel fogadok a témával kapcsolatban :)



2014. okt. 31. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem tudok róla, de nézz utána, és kérdezz olyat, aki szakma után érettségizett.
2014. okt. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Épp ezért ide írtam a kérdésem mert nincs a környezetembe olyan ember aki ilyen formában érettségizett csak olyan aki idősebb de azóta tuti változott már a rendszer. :) azért köszi a gyors választ
2014. okt. 31. 18:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem igaz. Így terjednek a rémhírek, valaki hallott valamit, amit nem jól értett, aztán továbbadja, megint torzul...

Semmilyen efféle nincs, öt tárgyból kell érettségizni.

Talán arról hallott az illető, hogy aki szakközépiskolában tanul (nem szakiskolában!), annak pár év múlva a "választott" tárgya kötelezően a szakmai főtárgy lesz, de természetesen abból is érettségizni kell!

Tehát határozottan semmi alapja nincs.

(Az érettségi két hónap alatt lemegy, amire jelentkeztél, az egy kétéves képzés, nem kétéves érettségi.)

2014. nov. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!