Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha főiskolára diákhitellel...

Ha főiskolára diákhitellel megyek, attól még utána ha jól teljesítek felvehetnek egyetemre állami támogatásból?

Figyelt kérdés

2014. nov. 3. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
22%

Elvileg igen, gyakorlatilag nagyon kevés az esélye.

Csak akkor vehetnek át államira ha van üresedés az állami helyeken. Szóval lehetsz akár kitűnő de senki nem bukik ki vagy magától nem hagyja ott, akkor nem kerülsz át. 2 lezárt félév után nézik át a diákok teljesítményét. Ha van üresedés akkor azt megpályáztatják. a legjobb eredménnyel pályázó kerül át, jobban mondva "annyi legjobb" ahány üres hely van. Mi az esélye hogy te évfolyam első vagy max évfolyam második leszel tanulmányi eredményben? És mi az esélye annak hogy valaki akit államira felvettek a kreditek felét(!!)sem tudja teljesíteni és kibukjon(mert ilyen durván rosszul kell teljesíteni a kibukáshoz) vagy magától elmenjen ha magas pontszámmal bekerült? Szóval elég összetett, erre ne alapozz inkább.

2014. nov. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mármint én úgy értettem, hogy a főiskola után mennék egyetemre.
2014. nov. 3. 16:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak az intézmény neve az hogy főiskola vagy egyetem, besorolási kategória nem több. De a képzés amire jársz az alapképzés utána meg mesterképzés. Főiskolán is van alap és mesterképzés és egyetemen is van alap és mesterképzés. a végzettség azonos szak esetén ugyanaz, semmivel nem több amit egyetem ad.

Főiskolát nem tudsz végezni ezért.

Egyébként természetesen mehetsz állami mesterképzésre, attól hogy alapszakon fizetős voltál, semmi akadálya.

2014. nov. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
utolsónak köszönöm! :) remek válasz
2014. nov. 3. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!