Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állami ösztöndíjas tanulóként...

Állami ösztöndíjas tanulóként vettem részt egy felsőfokú szakképzésen, amit nyelvvizsga hiányában nem fogok tudni teljesíteni. Meg tudom kérni részletre a tandíj államnak való visszafizetését?

Figyelt kérdés
Két éves volt a képzés, az abszolutóriumom megvan, viszont nyelvvizsgám nincs, anélkül meg nem mehetek államvizsgázni. Az államvizsga 2015. májusában lesz, viszont február elején már le kell adni a nyelvvizsga papírt, viszont a decemberi nyelvvizsgám biztos nem sikerülne, utána pedig már csak február 15-én tudnék nyelv vizsgázni, ami már késő. Úgyhogy lassan már csak az foglalkoztat, hogy részletre fizethetek-e, vagy egybe ki kéne csengetnem az államnak a tandíjat. Köszönöm a válaszokat.

2014. nov. 6. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet részletre fizetni. Rápróbálnék a helyedben azért a középfokra decemberben, ECL vizsga 22 ezer forint.
2014. nov. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem a pénzzel van gond nyelvvizsga tekintetében, hanem a nyelvtudásommal, illetve hogy munka mellett nem tudnék elég időt erre fordítani. Közben átolvastam a szerződésemet, a részletfizetéssel már képben vagyok nagyjából. Viszont van egy olyan pont, miszerint mentesülök a fizetési kötelezettség alól, amennyiben Magyarországon vállalok munkát, és a képzési idő kétszeresét kiteszi a munkaviszonyom. Arról viszont, hogy ezt az esetemben 4 évet egyben, egy munkáltatónál kell-e ledolgoznom, vagy pedig lehet részletekben is, illetve hogy ezt majd hol illetve hogyan tudom jelezni az állam felé. Bár ez elvileg még odébb lesz, majd május környékén, talán a tájékoztatóban majd leírják, igazából csak reméltem hogy hátha meglátja egy sorstárs, vagy hasonló ügyekben jártas személy a kiírásomat. Köszönöm az eddigi választ.
2014. nov. 6. 21:09
 3/4 Konzol94 válasza:

Üdv. Én kettő félévet jártam egyetemre, mechatronikai mérnöki hallgatóként. Sajnos nem lett meg a kreditszámom ezért megszűnt a jogviszonyom. Az oktatási hivatal fel is keresett azzal, hogy miként akarom visszatéríteni az állam felé az 1 félévnyi 170.000 Forintot. Hát azt kértem, hogy majd hazai munkaviszonyban hagy dolgozhassam le. Többször rákérdeztem, hogy mennyi idő áll erre rendelkezésemre, bár érthetően egyszer sem írták le mégis ezt kértem.

Az elbíráló levélben azt írták, hogy - nem emlékszem pontosan - kb. 600 napon belül 365 nap munkaviszonyt vagyok köteles fenntartani hazai pályán.

Hát azóta ennyibe maradt a dolog, ugyanis - mint írtam is nekik -, ahogy otthagytam az egyetemet egyből mentem 2 éves OKJ-re, ugyanis ekkor még 19 éves voltam.

Valamikor januárban született meg ez a munkaviszonyos dolog, akkortájt jutottunk dűlőre. Na most az van, hogy vagy jelentkeznek a hatszáznemtudomhány nap után a pénzükért vagy nem. Bár engem nem is izgat nagyon. :D

Ugyanis van egy lehetőség ennek az időnek a szüneteltetésének a kérelmére: ha jelentkezek felsőoktatásba.

Egyébként te tudtál meg esetleg egyéb infót? Szívesen hallanám, te mit választottál és neked mit mondtak róla. Köszi, remélem a sztorim segített. Üdv

2014. nov. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves Konzol94! Nekem jelenleg úgy néz ki, hogy szépen megvárom a május-június időszakot, mivel akkor telik le a tanulmányi időm 1,5-szerese, és elvileg akkor kapok majd levelet az állambácsitól. Mivel nekem megvan minden tárgyam, ezért még csak egy tájékoztatót kaptam, hogy mennyit kell fizetnem, ha nem teszem le az államvizsgát a megszabott időn belül. Namost ezt a levelet szépen elhagytam. :D De egyébként én sem tudok többet, elolvastam a szerződést, és én is arra jutottam, hogy vagy ledolgozom majd, vagy részletfizetés. Remélem azért majd küldenek levelet, bár elvileg kötelesek, és benne kell lennie kifejtve, hogy milyen lehetőségeim vannak.
2014. nov. 29. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!