Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizzek-e újra (emelt...

Érettségizzek-e újra (emelt angol)?

Figyelt kérdés

11-es vagyok, már megszereztem a felsőfokú nyelvvizsgát angolból, illetve idén tettem le az emelt szintű érettségit. Eléggé lehúztak szóbelin, így 84%-os lett (amikor gyakoroltam sokkal jobbakat írtam). Így számomra ez egy erős mellbeverés volt.

ELTE Anglisztikára szeretnék járni, és fogalmam sincs, hogy ez a 84% elég lesz-e. Aki jártas ebben a szakban mennyire érettségizett le? Érdemes lenne újra próbálkoznom?



2013. dec. 26. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Előrehozott emeltet csak az érettségi bizonyítvány megszerzése után javíthatsz, így pillanatnyilag nincs tennivalód. Vagy felvesznek, vagy nem. Ha nem, akkor utána gondolkodhatsz rajta megint.
2013. dec. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én idén jelentkeztem ELTE anglisztikára, 87%-os emelt angollal. Kb. 430-440 pontom lesz, így nem aggódok. Egyik iskolatársam emelt angolja 86% lett, akikkel még együtt vizsgáztam, azoknak ennél rosszabb. A pontokba nem csak ez számít bele. Tegyél le még egy nyelvvizsgát, ha tanulsz másik nyelvet + egy 90% feletti magyar vagy töri/másik idegen nyelv érettségi középszinten is sokat javít a helyzeten. Ha odajutsz, meglátod hogy nem is olyan vészes. Ha még mindig elégedetlen vagy, tudsz javítani, de úgy tudom, az már fizetős, bár ebben nem vagyok biztos.
2014. máj. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!