Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Madách: Az ember tragédiája...

Madách: Az ember tragédiája kérdés?

Figyelt kérdés
Fel volt adva kötelező olvasmánynak Az ember tragédiája, és amikor elolvastam semmit sem értettem belőle, de miután irodalom órákon megbeszéltük, rájöttem, hogy ez egy jó történet sz*arul megírva. Viszont azt nem értettem, hogy a tanár miért gondolta azt, hogy Lucifer nem is olyan rossz. Olyan érveket hozott fel mellette, hogy Lucifer választási lehetőséget kínált Ádámnak és Évának, hogy az Édenkert igazából egy édes börtön, hogy nincs választási lehetőségük, és hogy az Édenkertben ők igazából nem is különbek az állatoknál. De minek legyen választási lehetőségem, vagy minek legyek különb az állatoknál, ha anélkül is megvan mindenem, amit akarok, szemben Lucifer ajánlatával, aminél van választási lehetőségem, de mindenért keményen meg kell küzdenem? Szerintem ha Ádám és Éva tudták volna, hogy milyen élet vár rájuk, ha elfogadják Lucifer ajánlatát, akkor nem fogadták volna el... Ti mit gondoltok?

2014. nov. 6. 18:14
 1/2 anonim válasza:
Ha jól emlékszem egy olyan mondat is szerepel a "Tragédiában," hogy az élet maga a küzdés. Ha nincs küzdés, akkor nincs haladás, fejlődés stb. Amúgy vszínűleg Ádám és Éva is tudta mi vár rájuk - mivel ettek a tudás fájának gyümölcséből -. És a befejező mondat szerint "Anyának érzem óh Ádám magam" elfogadták az életet.
2014. nov. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jobb is, hogy nem hallgattak L-re
2017. febr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!