Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készültök/készültetek...

Hogyan készültök/készültetek emelt magyar és történelem érettségire? Mikor kezdtétek el?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Emeltezni fogok magyarból és töriből is, de nem tudom, mikor kellene elkezdenem a készülést. Magyarra a Pethőnés, törire Száray-könyvek elegendőek? Van valami tuti módszer, amivel hatásosan lehet készülni? :)


Köszönöm előre is!


2014. nov. 9. 11:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Magyarról nyilatkozni nem tudok sajnos. A történelemhez azt tudnám hozzáfűzni, hogy ha tanultál rendszeresen, akkor nevetve megcsinálod 80% fölé. Ha nem, akkor picit nehezebb lesz, de meg lehet csinálni. A tanácsom az, hogy olvasd el az érettségi követelményeket és az alapján nézz át mindent a 4 tankönyvben. Aztán ugye ott vannak a korábbi évek írásbelijei is, azokat mind old meg. Szerintem a középszintet sem árt, az is egyfajta gyakorlás. Az esszéknél érdemes megfigyelni, hogy mire adnak pontot a megoldókulcs alapján. Illetve ebben kérheted a tanárod segítségét is. Atlaszodat böngészd jól át, hogy mit hol találsz benne. Szóbelihez pedig minden évben kiadnak egy kis jegyzetet, ezt érdemes beszerezni. És ugye ebben is tud a tanárod segíteni. Aztán attól függően, hogy mennyire szereted a történelmet, meg amennyire az időd engedi, érdemes dokumentumfilmeket nézni, plusz könyveket elolvasni, érdekességeket keresni a neten.A készülést pedig érdemes megkezdeni most, hiszen, így jobban el tudod osztani az anyagokat érettségiig. Kb ennyi lenne az én tanácsom. Sok sikert, kitartást!
2014. nov. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Emelt törihez tudok tippet adni.

Azt javaslom kezdd el minél előbb, én már ilyenkor átismételtem 4 év anyagát. (OKTV miatt)

A Száray könyvek elegendőek, abból viszont mindent tudni (pl. tavaly az 'apróbetűs' részt is kérdeztek), csináld meg az összes eddigi érettségit és memorizáld is, mert van ami évről évre előfordul. OKTV első fordulói is sokat tudnak segíteni.

Sok sikert, ha rendesen felkészülsz a +80% biztos megvan! :)

2014. nov. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!