Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diplomata majd később nagyköve...

Diplomata majd később nagyköveti pályához hova menjek?

Figyelt kérdés

Üdv.

Jelenleg 11.-es vagyok.

Tudom hogy kellenek nyelvek, angol + francia az ilyen pályához, de én kelet iránt érdeklődnék, de attól függetlenül az oktatás gondolom ugyanaz lenne.

Először is, felsőfokon beszélek angolul, középfokon mandarin kínai, középfokon japán, középfokon török, társalgási szinten olasz, középfokon kantoni.

A nyelvekkel nem lenne gondom, de hogy hova, azt nem tudom.

Corvinus, de azon belül? Politológia, Nemzetközi kapcsolatok, vagy hallottam még azt is hogy jog kellene.

Egy kis segítségnek örülnék, köszönöm.



2014. nov. 12. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Ezek politikai poziciok, ugyhogy eloszor a fidesz tajekan kell elkezdened sundorogni. Nezd meg Szijjartot, mindenhez hulye, de o a kulugyminiszer.


Mondjuk en hanyok az ilyen alakoktol, de te tudod.

2014. nov. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Ha 11.-es vagy tehát kb 17 éves akkor hogy beszélsz ennyi nyelvet?
2014. nov. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát felmerülhet az ELTE jogi kar -nemzetközi jog miatt, az ELTE BTK Történelem szak, ha rástartolsz a diplomáciatörténetre, és még sokminden más, de igazán diplomatának lenni az nem végzettség hanem politikai kapcsolatok kérdése.


Amit viszont kerülj el mert megtévesztő, az a "nemzetközi gazdálkodás", vagy hasonló nevű szakok, amit rengeteg gyenge főiskola meghirdet.

2015. jan. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Nemzetközi és Európai Tanulmányok Kar Nemzetközi igazgatás szakát válaszd, majd mesterszakként szintén ugyanitt a Nemzetközi közszolgálati kapcsolatok joga szakot. A kormány deklarált szándéka, hogy a kormányzati nemzetközi szakemberek ezekről a szakokról kerüljenek ki, így amennyiben a politikai környezet nem változik, ezeket elvégezve van a legnagyobb esélyed a Külügyminisztériumban elhelyezkedni (főleg ilyen nyelvtudással).


Én övőre fogok végezni a mesterszakon, többször voltam már gyakornok a Külügyben, erről a szakról tényleg nem nehéz bekerülni. És ne higgy azoknak, akik itt a politikával riogatnak, ezen a szinten egyáltalán nem számít, soha senki nem kérdezte meg, hogy milyen a politikai beállítottságom, pedig a véleményem teljesen ellentétes a kormányéval. Persze később, az előrelépésekhez biztosan szükség van rá, de még akkor is elkerülhető.


Ha bármilyen kérdésed van, írj nyugodtan.

2015. febr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
39%
Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszakkal, 3 felsőfokú nyelvvizsgával, külföldi gyakorlattal vagyok gyakornok követségen kedves utolsó és nem NKE-n végeztem kedves utolsó. :)
2016. ápr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!