Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 6 tárgyból fogok érettségizni,...

6 tárgyból fogok érettségizni, ebből kettő emelt (4+2). Mind a hat tárgynak nézik az év végijét?

Figyelt kérdés
Állatorvosira szeretnék menni,ami maga után vonja a biosz-kémia emeltet (ebből a biosz az 5.választott term.tudomágy,a kémia pedig +kötelező),ezekkel azonban összesen 6 tárgyból érettségizek. Mind a 6 érettségi tárgy év végijét nézik,vagy csak ötnek (mint másnak)?

2014. nov. 13. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Sehol nem néznek még 5 tárgyat sem, 2 tantárgy fontos, ez mindenhol más.

Pl. ha valamilyen műszaki szakra vagy infóra mennél akkor matek, fizika és informatika érettségi közül szoktak kettőt kérni, többi érettségidnél meg teljesen mindegy, hogy 26 vagy éppen 100%-os.

Ráadásul a bizonyítványod sem érdekel senkit, az érettségi jegyét nézik csak (pontosabban választható, de az emberek 90%-ának az érettségi jobban szokott sikerülni, és azt duplázzák).

2014. nov. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első: Ne vezesd félre a kérdezőt. Van duplázód módszer, amiről te írsz, de van egy másfajta pontszámítás is, aminél igen is számít az év végi jegy és a többi tárgy érettségi eredménye is.


Kérdező: Csak 5-öt néznek. Azt írd be 5. tárgynak, amiből jobb jegyed van.

2014. nov. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2


Kicsit sem vezettem félre, attól, hogy zárójelbe raktam amit írtam még azt is el kéne olvasni.

2014. nov. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%
"Az emberek 90%-ának". Én alig ismerek olyan embert, aki duplázással jutott be.
2014. nov. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én meg nem ismerek olyat, aki nem úgy jutott be.

Az összes volt osztálytársam, haverom, mostani egyetemes ismerőseim mind az érettségi eredményének duplázásával jutott be, vagy ha nem is jutott be, azzal jött ki jobban.

2014. nov. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!