Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, ahogy gyűlnek a...

Úgy érzem, ahogy gyűlnek a papírjaim, egyre inkább egy olyan munkahelyre vágyom, ahol egyiket sem kell használnom. Egyedül vagyok ezzel az érzéssel?

Figyelt kérdés

Diplomás vagyok, több nyelvet beszélek, jelenleg is épp továbbtanulok, a következő diploma megszerzése után továbbképzésen szeretnék részt venni, amire már most félreteszem a pénzt.


Elméletben.


Gyakorlatban tanulok, mert szeretek tanulni, mert örömmel tölt el, ha valamit tudhatok, de a megszerzett tudással nem akarok igazán kezdeni semmit.


Ahogy egyre több s több papíron áll a nevem, annál jobban görcsöl a hasam, hogy nekem egyszer felelősségteljes munkát kell végeznem, ahova kosztümben járok mindennap ugyanakkor, túlórázom, és mindig nagyon fontos vagyok, fontos és olyan, akire lehet számítani.


Egyre inkább úgy érzem, hogy a legfőbb vágyam egy kávézóban dolgozni és Amélie Poulain lenni.

Mégis mindenhol azt hallom, hogyha már ennyit tanultam, akkor azt használjam is fel mindennap, minden órában, addig, míg nyugdíjba nem megyek.


Úgy érzem, egyedül vagyok azzal, hogy nincsenek hatalmas álmaim.


Éreztetek már ilyet?

Ez is csak egy szakasz, amin a legtöbb ember átesik, mint a tinédzserkori depresszión?



2014. nov. 26. 10:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Van barátom aki egész életében tanult, de sose használta. Egyszerűen jobb eséllyel kapsz jól fizető állást, ha olyan munkát keresel, ahol a diplomáidat használhatod. Nem látom be, miért ne dolgozhatnál kávézóban X diplomával. Ha jól csinálod azzal is betegre keresheted magad.

Én sem olyan szakmában dolgozom, amiről papirom lenne (de ehhez is sokat kellett tanulni)

2015. máj. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!