Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy érdemes tanulni a vizsgákra?

Hogy érdemes tanulni a vizsgákra?

Figyelt kérdés
Egyszerre,párhuzamosan több tantárgyat jobb tanulni,vagy pedig 2-3 napot készülni 1-re,azt letudni,és jöhet a következő?Kinek melyik vált be?
2014. nov. 29. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Párhuzamosan. Komolyabb tantárgyból elég nehéz 2-3 nap alatt felkészülni. És az ember nem csak akkor tanul, amikor a könyvek fölött görnyed, hanem fontos az is, leülepedjék, tudjon később ismételni, mert így tartósabban marad meg.
2014. nov. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Eléggé elvont a stílusom és a nézeteim, nem sokan fogják osztani, de nekem bevált.



Nekem is kell az ülepedés, nekem nem elég egy napon megtanulni, nem fogom még tudni. Jobban bevált taktika nálam, hogy több napon átnézem - és nem olvasom el tízszer, hanem mindig egyszer-egyszer alaposan átnézem, kulcsszavakat keresve, lényeget kiemelve, összefüggéseket keresve, margójegyzet, kijegyzetelés.....

Következő nap ismét aztán ismét.

És amit eddig senkivel nem találkoztam, aki osztana, tehát lehet én csinálom rosszul, vagy rossz körökben mozgok :D :D, az az, hogy jobban szeretek egy nap több tárgyra tanulni. Egész egyszerűen szabályosan megunom és nem tudok koncentrálni. Ezért jobb mondjuk 3 órán át egyik tárgy, 3 órán át a másik. Nyilván kiválasztok egy egységet, és azt végig átnézem. Ne úgy képzeld el, hogy A tárgyból másfél fejezet, B-ből két és fél. Mert igen, a tananyag összefüggő részeit egyszerre kell átnézni.

2014. nov. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
# 2: nem tudom, milyen körökben mozogsz, de amit leírtál, az nagyjából az összes tanulásmódszertanról szóló könyvebn megtalálható útmutatás.
2014. nov. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!