Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kirúgnak az egyetemről, ha...

Kirúgnak az egyetemről, ha egy vizsgát se veszek fel?

Figyelt kérdés
Anyagi gondok miatt nem járok be egyetemre, hanem dolgozom (diákmunkán kívül mást nem találtam sajnos). Már teljesen eltávolodtam a sulitémától, apró-cseprő luxusnak tűnik idő szempontjából. Nem tudom még, jövőre folytatni fogom-e, még nyáron eldöntöm, függetlenül attól, hogy áttesznek fizetősre. Lécci ne ítélkezzetek vagy tegyetek megjegyzéseket, csak a kérdésre válaszoljatok. Köszönöm előre is.
2014. nov. 29. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nézz utána az egyetem weblapján, hogy milyen esetben rúghatnak ki. A tantárgy követelmények szerint kapsz egy-egy tantárgyra kreditet. Gyanítom a vizsgásokra akkor, ha sikerül a vizsga. Van valamilyen kreditteljesítési limit fél-egy évre. Ha az alatt teljesítesz átraknak fizetősre. Én ajánlom, hogy passziváld magad, ha nem akarsz vagy tudsz bejárni. És nézz utána, meddig lehet utólagosan passziváltatni magad. Passzívan nem kerülsz fizetősre, ha támogatott vagy.
2014. nov. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Símán. Némi felszólítás után.
2014. nov. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem jársz be egyetemre, akkor fel sem veheted a vizsgákat, mivel a legtöbb tárgynál előfeltétel, hogy az előadások/gyakorlatok 30%-áról lehet "büntetlenül" hiányozni, 50%-ig viszont csak a vizsgáztató/gyakorlatvezető engedélyével lehet menni vizsgára. Ez általában így van minden más egyetemenként (sőt akár szakonként is) változhat, így jobban jársz, ha felkeresed a tanulmányi osztályt, ők biztosan pontos információt tudnak adni.


Vagy, ha leírod, hogy melyik egyetem és melyik szak, akkor talán más is jár oda, és ő is tudja a kérdéses információkat.

2014. nov. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elég lazák az előadások, és bármiből felvehetem a vizsgát. Persze a gyakorlatos tárgyakat bukom, mert nincsenek jegyeim. Károli BTK-ra járok amúgy, de a szakot inkább nem írom le.
2014. nov. 29. 22:03
 5/7 A kérdező kommentje:
Utólag amúgy kétlem, hogy passzívra tennének, tekintve, hogy mindjárt december van. Októberben még csak-csak, de ilyenkor már kétlem... Amúgy meg ha passzívra kerülök, bukom a diákmunkát is, és akkor ennyi volt minden.
2014. nov. 29. 22:04
 6/7 anonim válasza:
Én is Károlis vagyok és gyanaz a helyzet mint nálad. Nem tudtam bejárni, vizsgát sem vettem fel. Tudtál meg azóta valamit?
2014. dec. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem... Annak a nőnek is hiába írtam, akihez elvileg fordulhatnak a szakombeliek tanácsért meg megoldásért... Sz*rt visszaírni.
2014. dec. 4. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!