Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen egy tantárgyat...

Egyetemen egy tantárgyat maximum 3 félévben lehet felvenni. Ha nem sikerül harmadjára sem, akkor kirúgnak egyetemről. Mi van ha én most nem veszem fel ezt a kötelező tantárgyat csak jövőre, mert akkor szeretném megpróbálni még egyszer és utoljára?

Figyelt kérdés

Egy tantárgyat már felvettem 2 éve ősszel és nem sikerült. Aztán tavaly ősszel is és akkor sem. Most ősszel nem akarom felvenni, mert nem akarok kockáztatni, hanem majd jövő ősszel csinálnám meg, 2015-ben.


Megtehetem és lehetséges simán, igaz? Csak annyit kell tennem, hogy nem veszem fel a tantárgyat és kész. (?)


2014. aug. 18. 09:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán lehet , akkor csinálod a tárgyakat amikor akarod...csak vigyázz ha épül rá esetleg sok tárgy akkor ki ne csússz a képzési időből.. én is harmadjára veszek fel idén egy tárgyat, a mechanikát:/ de erre nem is szabad gondolni hogy kirúgnak ,már most biztosan sikerül:D Neked melyik az a tárgy?
2014. aug. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 pokiloki ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel ,csak aza vicces h már 2x megpróbáltad és nem mentél át. FŐLEG egy kötelezőből.Szerintem is felveheted még1x de nagyon kemény lesz a pénztárcádnak is mert a kötelezők egymásra épülnek azaz le vagy maradva legalább 4 félévvel ha a sulit ugyanugy folytattad közben.
2014. aug. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Ja, második ez igaz... csak mondjuk elsőben tényleg nagyon nem vágtam miről van szó, másodikban már inkább az időhiány meg a kicsit nemtörődömség miatt ment el egy zh-n ...szóval nem mert teljesíthetetlen számomra.. való igaz,hogy csúszok 2 évet de az én szakomon ez nem a világ vége, sőt teljesen átlagos dolog, vannak kilencedéves kollégák is BSc-n:D fizetni meg "csak" a bukott kreditekért kell ha államin vagy, max az MSc -t majd önerőből nyomod ha már nem fér bele.
2014. aug. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Olyan tantárgy, amire nem épül semmi. Jó tudni, hogy akár jövőre is hagyhatom.


Nyelvtudomány a neve és szlavisztika - orosz szakon kell megcsinálni.


Morfológia, fonetika, szintaxis, jelentéstan; csak hogy pár kulcsfogalmat mondjak nektek. Ez nektek nem tudom mennyit mond. Ha nem volt valaki 5-ös középiskolában nyelvtanból, akkor semmit, ahogy nekem sem mondtak.


Jól haladok a szakommal, de ez a tantárgy eddig nem akart sikerülni.

2014. aug. 18. 09:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha még nem is épül rá semmi akkor főleg nincs para, de hogy teljesen megnyugodj, én egy telefont azért megeresztenék a tanulmányi osztályra..


Sokat valóban nem mond, csak derengenek ezek a kifejezések, pedig ötös voltam mindenből gimiben:D

2014. aug. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Én is ezt csinálom, nekünk mindenki azt mondta, hogy a mintatanterv tényleg csak egy mintát mutat, nem kötelező jellegű azt követni.
2014. aug. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedved kérdező! Bármikor felveheted a tárgyat emiatt ne aggódj! Éppen ez a Bolognai rendszer lényege, hogy úgy alakítod a tanulmányaidat, ahogy neked tetszik! Lényeg, hogy előbb utóbb legyenek meg a kreditek és tudj abszolválni.


3-as válaszához annyit fűznék hozzá, hogy nem érdemes olyanoknak msc-re menni, akik nagyon csúszkálnak a tárgyakkal. 1-2 belefér, de pl. a mechanika a te esetedben az pont egy nagyon lényeges tantárgy.

Msc-re pedig annak érdemes menni, akinek a Bsc az lazán megy és nem jelent kihívást (természetesen nem rád értem, hanem általánosságban).

2014. aug. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Akkor veszed fel amikor akarod, viszont arra figyelj, hogy ha már van aláírásod akkor az elavulhat, Miskolcon ez pl BSc-n 4 félév.
2014. aug. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó , mindent jobban érdemes annak csinálni akinek jobban megy:D bár nálunk nem sok olyannal találkoztam aki csipőből vágja a dolgokat. Bár alap tárgy a mechanika, el kell végezni, de olyan szakirányt választok ahol nem az lesz a mérvadó. MSc meg kell,mert anélkül nem csinálhatom azt amit szeretnék. Ha meg nehezen megy plusz 2-3 év csúszás ide vagy oda, annál büszkébb rá az ember hogy mégis végigcsinálta, nem úgy mint a maradék 70% aki menet közben feladja.
2014. aug. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!