Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mivel járnék...

Szerintetek mivel járnék jobban? 18/L

Figyelt kérdés

2016-ban fogok érettségizni de már most gondolkodom mit kéne kezdenem magammal utána.

2 dolgon gondolkodom.Leírom az érveimet mind2 mellett..

1: Stewardesskedés

Mivel a nyelvérzékem elég jónak mondható és már kicsi korom óta ez szeretnék lenni.Ez az ami igazán érdekel és ebben a munkában tudnám igazán jól érezni magam. Már kiokosodtam hogy működik a felvétel,a suli, minden ugy hogy tisztában vagyok a negatívumokkal is. (+ 10 hónapos a suliban a képzés így ha felvesznek egy légitársasághoz hamarabb dolgozhatnék.) Ami ugye egyetemen nem így lenne.


2.: Soproni egyetem Óvodapedagógus szakon (óvonéni)

Ez meg azért lenne jobb,mert ezzel azért biztos lenne a jövőm 20-30 év múlva is ami a stewardessnél egyáltalán nem az mert ott 40 felett már nem igazán alkalmaznak légiutaskísérőket. De itt meg az a bajom hogy sok "elpazarolt év" (nem tudom mért érzem az egyetemet elpazarolt időnek..)

Szóval nem tudom.

Csak már most el kellene döntenem nagyjából legalább az irányt hogy merre..

Szerintetek?


2014. nov. 29. 22:04
1 2
 1/12 anonim válasza:
76%

Óvónőként lehet, hogy lenne életed végéig munkád, de éhen is halnál a bérből. Az első opció amíg fiatal vagy, szeretsz úton lenni szerintem remek, de az évek után belefárad az ember, főleg, ha komoly kapcsolata lesz és családot szeretne alapítani.


Mindenesetre én az elsőt választanám, és ha úgy érezném ráunok, egyszerűen munka mellett végeznék egyetemet levelezőn pl., amivel később tudok foglalkozni.

2014. nov. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
80%
Mindekeppen a stewardess!En is az vagyok :))
2014. nov. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :))

Ohh :) De jó pont egy stewardessbe "botlani" :)!!

Na és Neked is csak egy 10 hós képzésed volt vagy egyetemen végeztél? :)

2014. nov. 29. 22:16
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Az stewardesskedj, mellette meg csináld a sulit levelezőn/egyéni tanrenddel. Így nem is "pazarolsz", kipróbálod magad, pénzt, tapasztalatot gyűjtesz :) Én mindenképpen így csinálnám :) Sok sikert :)
2014. nov. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
76%
Csak a 10 hos kepzes :) Azert mentem oda mert nem akartam sehol tovabb tanulni.
2014. nov. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
én a helyedben elvégeznék egy főiskolát, ez 22-23 éves korodra megvan. és utána elmennék stewardessnek 10 évre. Személyes tapasztalatból tudom, hogy különböző légitársaságok hirdetnek felvételt érettségivel és felsőfokú angol nyelvtudással rendelkező embereknek és a felvétel után ők biztosítanak 3-6 hónapos képzéseket nekik. Ilyenben érdemes lenne gondolkodnod és ha már "kiöregedsz" még mindig lehetsz óvónéni, tehát több lábon állsz.
2014. nov. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

hmm ez így nagyon jó ötletnek tűnik :)

Addig is fejleszhetném az angolom

2014. nov. 29. 22:23
 8/12 A kérdező kommentje:
*fejleszthetném
2014. nov. 29. 22:23
 9/12 anonim válasza:
Igen az nem art ha jol megy az angol. Bar ugyis megtanulod ha akarod ha nem ha mar ott vagy :)
2014. nov. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
95%
Szerintem előbb elvégezni az egyetemet és utána stewardesskedni értelmetlen. 10 év múlva esélyed sem lenne a munkaerőpiacon, mert a sosem dolgoztál a szakmádban a diploma megszerzése után. Csak akkor érdemes képezni magad, ha utána belátható időn belül szeretnél is az adott ágazatban dolgozni.
2014. nov. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!