Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom h jobban járnék, mégis...

Tudom h jobban járnék, mégis maradni akarok még. Sokat kérek?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk már erről elméletbe egyet is értettünk,gyakorlatba nem müködik.

Arrol van szó h párom családja kinn él németbe,mi is kifogunk költözni legkésöbb decemberbe. Csak közbe terhes lettem,és mig elméletbe megbeszéltük h ha terhes lennék akkor itthon szülnék,most h az vagyok erősködik h menjünk és szüljek ott kinn. Nem érti meg h nem beszélem a nyelvet,orvoshoz h járjak? Az anyja kisérgessen mindig v mi? Ő is dolgozik. Feszélyezne h nekem nincs munkám,csak élösködök.

Amikor még csak tervbe volt h ha lessz baba mi lessz,akkor megértette h itthon akarok szülni meg igwnyelni a gyedet és a többit. Nekem az h ha melohelyről megyek szülni egy biztos pont h ha kinn vmi megromlik köztünk van hova vissza jönni. Meg az én szüleim nem lathatják a babat? Nem fogunk havonta haza járni,kisbabával több mint 1000 km-t utazni,legalább terhességet és az azt követő 5-6 hónapot hadd legyek velük is. Sokat kérek? Ez h ki költözni tőlem is áldozat,nem hiszem h sokat kérek. Vagy igen?

Ő még azzal is érvel h kinn több lenne a juttatás mint amit itthonrol kapok,de nekem kell egy b terv még,mert nekem rajta kivül nincs senkim aki ha gubanc van segithetne.


2014. aug. 8. 06:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Apuka kint el most, vagy hogy van ez?
2014. aug. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem,ő is itthon él és dolgozik. Decemberbe vagy lehet még elöbb is ki tudnánk költözni véglegesen. Csak most hogy terhes lettem,én még nem akarok menni. Más lenne ha nem jönne a baba,akkor mennék és majd szülnék ott. Mivel arra már ugy mond én is beilleszkedem,a nyelv is jobban menne. De igy h már uton van,még nem akarok menni.
2014. aug. 8. 07:29
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Ha végleg mentek, akkor nem mindegy, hogy hol szülsz?


Ez nekem csak kifogásnak tűnik a részedről.

5-6 hónap után találnál más indokot a nem menésre.

2014. aug. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Ebben az esetben mennék. Kilenc hónap alatt még a nyelvet is fel lehet szedni egy megérttetem magam szintre.
2014. aug. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Engem feszélyezne h nem beszélem a nyelvet,és még orvoshoz se tudok elmenni normálisan pl. Meg ha kimegyünk,mire megyünk már nagy hasam lessz,félek is igy megtenni azt a majdnem 1100km-t.

Ki szeretnék én is költözni,de most egyelőre még várnék vele.

2014. aug. 8. 07:44
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

A helyedbne minél elöbb kimennék - a nyelvet már most kezdd el tanulni.

Ott sokkal jobb az orvosi ellátás a terhesség alatt is, meg utána a babával is.

De ha te már most azon gondolkodsz, hogy hová jössz, ha elromlik a kapcsolatotok, akkor VELED igen nagy probléma van.

A te szüleid miért ne láthatnák a babát? egyszeüen meglátogatnak benneteket.

Jobb, ha a saját apja nem látja a kicsit?


Szerintem TE borzasztóan éretlen vagy még párkapcsolatra is, nemhogy egy gyerekhez.


NAGYON sokat kérsz - annyit, hogy a férjednek ne legyen köze a gereketekhez, nem bízol benne, nem vele tervezel a továbbiakban - ebbe nagyon kár volt egy gyerket belekeverni.

2014. aug. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Más lenne ha nem jönne a baba,akkor mennék és majd szülnék ott."


Csak én nem értem??? Ha egy év múlva kint szülnél, akkor gyakrabban látnák a TE szüleid a gyereket??? Mi a különbség?

Szülj ott, most.

2014. aug. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
a helyedben én se mennék
2014. aug. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

a szüleim nem olyan anyagii helyzetbe vannak h csak ugy meglátogassanak,hiába küldenénk rá pénzt tudom h jobb az nekik ha abból a pénzből számlát adnak fel,fát vesznek vagy ételt. Nem tehetik meg azt h kiessenek akár egy napra a munkából.


Meg lehet ogy rosszul tudom,de ha itthonról igénylem a pénzeket akkor több ideig kapom mint kinn. itthon uyge 3 ébig lehet otthon lenni a babával.

Meg végül is jönne be plusz pénz mert páro mha dolgozik lehet igényelni a csp-re különbözetet

2014. aug. 12. 00:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Felelősségteljesen gondolkodsz.Mivel mindkettőtöknek itt a munkahelye,nem mennék.Anyósodék akarnak eltartani???Vagy a párodnak van már kilátásban kint munka?

Beszéljétek át,kompromisszum mindig van,ha mindkét fél akarja.Nem kell mindenben neked feláldozni magad.

Én is terhesen költöztem a férjem új munkahelye miatt bár országon belül.Nagyon nehéz volt megszokni egy idegen környezetet,mindenki távol,rossz döntésnek tartom utólag.Arról nem beszélve,hogy 1 év múlva nem volt a férjemnek munkahelye.

2014. aug. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!